Paznokcie po hybrydach zaczynają kruszyć się i łamać? Potrzebna jest im szybka regeneracja. Domowe sposoby mogą okazać się równie dobre, jak te z salonu kosmetycznego. Jak zregenerować paznokcie po hybrydzie? Jakie kosmetyki są w tym celu najlepsze?

Akcja regeneracja. Domowe zabiegi na paznokcie

1. Kąpiel dla łamiących się paznokci

Kąpiel dla paznokci jest jednocześnie dobra dla dłoni. To zbawienne, jeżeli często myjesz dłonie wysuszającymi środkami lub je odkażasz. Taką kąpiel bardzo łatwo wykonać, bo wystarczy użyć pół szklanki oliwy z oliwek i soku z cytryny. Oliwę należy podgrzać, następnie dodać sok z cytryny i zanurzyć dłonie na 15 minut. Następnie wytrzyj je w ręcznik papierowy.

2. Olejki na piękną płytkę paznokci

Na co dzień warto wcierać w płytki paznokci naturalne olejki. Przy ekstremalnie zniszczonych i łamliwych paznokciach można aplikować go nawet kilka razy dziennie. W tym celu najlepszy jest często niedoceniany olejek rycynowy, który jest gęsty i wchłania się w najgłębsze warstwy paznokci. Kwas rycynolowy jest wielozadaniowy, zawiera cenne kwasy omega, dogłębnie regenerując płytki paznokcia i chroniąc przed zniszczeniami. Olejek rycynowy działa bakteriobójczo, radzi sobie więc z grzybiczymi problemami. Naturalne olejki są najlepszym sposobem na zregenerowanie paznokci. Można w tym celu użyć nie tylko olejku rycynowego, lecz także oleju jojoba, arganowego czy z awokado. W drogeriach znajdują się też różne olejowe mieszanki, które wzbogacone są o cenne i witaminy i minerały, a także olejki eteryczne.

3. Krem do skórek

Krem do skórek jest bardzo istotnym elementem w pielęgnacji paznokci i obszaru wokół nich. Sprawia, że skórki nie wrastają w płytkę, nie ma nieestetycznych zgrubień, a pomalowanie paznokci lakierem staje się proste i przyjemne. Krem do skórek wcale nie musi być drogi. Wystarczy, aby miał dobry skład, wtedy przyniesie spektakularne efekty. Po kremie skórki są o wiele mniej widoczne. Najlepiej zastosować krem na noc.

4. Lakier i odżywka do paznokci

Połączenie lakieru i odżywki jednocześnie sprawia, że już na etapie malowania paznokci odżywisz je, nawilżysz i zregenerujesz. Jeżeli po hybrydzie Twoja płytka jest w bardzo złym stanie, bezbarwny lakier nie zakryje mankamentów. Lakier z odżywką występuje w różnych odcieniach kolorystycznych, więc na pewno znajdziesz odpowiedni dla siebie. Ten preparat zakryje nieestetyczne zżółknięcia i pomoże paznokciom wyglądać ładnie. Postaw na lakiery, które zadziałają odżywczo, wyrównają niedoskonałości na płytce i będą trwałe.