Naturalne rzęsy rzadko kiedy spełniają kobiece oczekiwania. Włoski zazwyczaj są mało widoczne, a także niezbyt gęste. Niestety, matka natura w tej kwestii nie była zbyt łaskawa. Panie muszą więc sięgać po optymalne rozwiązania, by uzyskać zamierzony efekt. Jednym z nich stały się kępki do samodzielnej aplikacji. Jednak które z tych produktów zasługują na największą uwagę?

Samodzielne przedłużanie rzęs rzęs DIY? Tak, to możliwe!

Walka o zdrowe i gęste rzęsy nie zawsze kończyła się sukcesem. Panie wiedzą doskonale, że cykl życia włoska jest krótki. W efekcie, podczas gdy pojedyncze rzęsy dopiero rosną, inne zaczynają wypadać. Jest to całkowicie naturalny proces, którego nie da się zmienić.

Korzystanie z pogrubiających tuszów do rzęs, odżywek i ser dawało efekty, jednak były one albo chwilowe, ale rozciągnięte w czasie. Z kolei trwała stylizacja, może wpłynąć niekorzystnie na stan naturalnych włosków. Co więcej, nie każda kobieta może przyzwyczaić się do stylizacji rzęs, której samodzielnie nie może zmienić.

Właśnie dlatego na rynku pojawiły się sztuczne rzęsy w kępkach do samodzielnej aplikacji, które pozwalają na całkowitą zmianę wizerunku jedynie w kilka minut. To prawdziwy przełom, który szturmem podbił świat kosmetyków. Rzęsy do domowej aplikacji to także spełnienie marzeń wielu kobiet, które kochają eksperymentować ze swoim wyglądem.

Jednocześnie mnogość produktów sprawiła, że panie zaczęły zastanawiać się odnośnie tego, który z nich jest faktycznie najlepszy. Wybór może być wyjątkowo ciężki. Jednak, by rozwiać wszelkie wątpliwości, powstał ranking kępek rzęs do samodzielnej aplikacji. Który produkt okazał się zwycięzcą?

Ranking najlepszych kępek do samodzielnej aplikacji – który produkt zasłużył na miano lidera?

Ranking kępek do samodzielnej aplikacji powstał po to, by pomóc paniom w podjęciu właściwego wyboru. Przedstawione w zestawieniu produkty znacznie wyróżniają się na tle innych. Pozwalają one na wykonanie samodzielnej aplikacji w kilka minut bez większych problemów.

Mimo wszystko zwycięzcą rankingu mogą być tylko jedne rzęsy do samodzielnej aplikacji. To one oferują najlepsze parametry i największą wygodę użytkowania. Poznajmy więc bezkonkurencyjne kępki do aplikacji w domu, a także pozostałe produkty, które również zasługują na uwagę!

1. Kępki DIY Lash Extensions od Nanolash

Pierwsze miejsce w rankingu bezapelacyjnie zajmują kępki DIY Lash Extensions od Nanolash. Marka ta zasłynęła w świecie kosmetycznym właśnie za pośrednictwem swoich jakościowych produktów. Część z nich sprawdzała się w przypadku pielęgnacji rzęs, a pozostałe służyły do ich stylizacji.

Kępki DIY Lash Extensions to produkt, który jest w stanie sprostać oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających kobiet. Sprawdza się on zarówno w przypadku użytku domowego jak i profesjonalnego.

Rzęsy do samodzielnej aplikacji od Nanolash to kępki o jakości premium. Są one wykonane z lekkiego i miękkiego materiału. To z kolei warunkuje fakt, że podczas ich noszenia, panie nie są narażone na żaden dyskomfort. Sprawdzą się one także w przypadku kobiet, które mają wyjątkowo wrażliwe oczy.

Kępki DIY Lash Extensions są zaprojektowane w taki sposób, by perfekcyjnie imitowały naturalne włoski. Panie nie muszą się obawiać o to, że uzyskają „sztuczny” efekt, który nie prezentuje się najlepiej. Są to rzęsy typu mink-lashes. Świetnie dopasują się do kształtu powieki, a także wkomponują w naturalne włoski, nawet jeśli są one cienkie i słabe.

Kępki DIY Eyelash Extensions można kupić w formie pojedynczego opakowania. Panie znajdą w nim aż 36 sztuk kępek w 8 modelach do wyboru i 3 rozmiarach: 10, 12 i 14 mm. Producent wskazuje, że na jedną aplikację średnio zużywa się 4-5 kępek. Analogicznie, jedno opakowanie powinno wystarczyć na wykonanie 4 stylizacji. W praktyce te rzęsy bondingowe można wykorzystywać kilkukrotnie po ściągnięciu i dokładnym oczyszczeniu, więc za pomocą jednego zestawu można realnie wykonać o wiele więcej udanych aplikacji. Co więcej, dzięki różnorodności kępek, panie wykonają zarówno delikatną aplikację, jak i rzęsy w typie Russian Volume.

W sprzedaży dostępny jest także zestaw do przedłużania rzęs w domu. Panie znajdą w nim:

  • bonder Nanolash – zyskuje on lepkość po około 30-60 sekundach, a dodatkowo wyrównuje kolor włosków;
  • sealer Nanolash – za jego pomocą panie szybko i sprawnie usuną lepką warstwę po bonderze;
  • remover Nanolash – pozwoli on na usunięcie całej aplikacji, w dowolnym momencie, bez uszkodzenia naturalnych włosków;
  • pęseta do rzęs – jest ona w całości wykonana ze stali nierdzewnej.

Wszystkie akcesoria oferują 5 ml pojemności, więc powinny one wystarczyć na długi czas.

Kępki DIY Eyelash Extensions można zaaplikować w niecałe 10 minut. Producent zaznacza, że wystarczy:

  • nałożyć bonder i odczekać do momentu, w którym uzyska on pełną lepkość;
  • przymocować kępkę około 1 mm od linii rzęs;
  • przetrzeć całość sealerem.

Z tak prostą aplikacją powinna poradzić sobie każda kobieta, bez względu na to, czy ma doświadczenie, czy też nie. Powinna się ona utrzymać aż do 5 dni. Jednak panie, które zdecydowały się już przetestować kępki DIY Lash Extensions wskazują, że przy odpowiedniej pielęgnacji, kępki utrzymały się na oczach nawet do 8 dni!

Producent wskazuje, że rzęsy są przeznaczone do jednorazowego użytku. Jednak panie w sieci jasno wskazują na to, że nie zmieniły one swojej formy po ściągnięciu. W efekcie można skorzystać z nich ponownie.

Biorąc pod uwagę powyższe czynniki, nie można mieć wątpliwości co do tego, że kępki rzęs do aplikacji w domu DIY Lash Extensions zasługują na pierwsze miejsce w rankingu!

2. KISS Falscara Starter Kit

Kolejnym produktem, który sprawdzi się przy zagęszczeniu rzęs DIY jest zestaw KISS Falscara Starter Kit. Można powiedzieć, że jest to dość podstawowy zestaw, który umożliwi wykonanie klasycznej aplikacji rzęs.

Zawiera on w sobie kępki w różnych rozmiarach, a także podstawowe akcesoria, które umożliwią przedłużenie rzęs w domu. Kępki do samodzielnej aplikacji w domu są dość lekkie i prezentują się w naturalny sposób. Mankamentem może być jednak grubszy, czarny pasek. W przypadku np. rzęs od Nanolash był on cieniutki i nie utrudniał aplikacji. W tym wypadku, panie jednak będą musiały zwrócić uwagę na to, by odpowiednio umocować go na linii rzęs.

Producent deklaruje, że w 10 minut jest możliwe wykonanie kompletnej stylizacji. Jednak biorąc pod uwagę gruby pasek, może ona zająć nieco więcej. Trwałość zaś szacowana jest na około 4 dni. Jej uzyskanie wymaga ponadto oddzielnego zakupienia overnightera i nakładanie go na rzęsy co wieczór. Nawet z tym produktem jest to krótszy okres niż w przypadku kępek DIY Lash Extensions. W dodatku kępek Falscara nie można wykorzystywać ponownie po zaaplikowaniu na nie overnightera.

3. Velour- Xtensions Kit

Trzecie miejsce w rankingu przypadło Velour-Xtensions Kit. Jest to zestaw do przedłużania rzęs w domu, który ma pozwolić osiągnąć paniom zamierzone efekty. Jednocześnie zestaw ten nie posiada sealera. Panie więc będą musiały dokupić go osobno, co z pewnością jest jednym z większych mankamentów.

Velour-Xtensions Kit to tradycyjne kępki do samodzielnego przedłużania. Panie wykonają przy ich pomocy naturalnie wyglądająca stylizację. Przy chęci stworzenia rzęs w typie Russian Volume, konieczne będzie wykorzystanie większej ilości kępek.

Aplikacja powinna zająć około 15 minut. Jest to nieco gorszy wynik w porównaniu do kępek DIY Eyelash Extensions, które można zaaplikować w niecałe 10 minut. Velour- Xtensions Kit powinny utrzymać się na oku przez 5 dni. Nie jest to jednak gwarantowane. Producent zastrzega, że trwałość aplikacji zależy od sposobu jej pielęgnacji.

4. Lashify Starter Kit

Następne miejsce w rankingu przypadło Lashify Starter Kit. Są to kolejne kępki do samodzielnej aplikacji, na które panie powinny zwrócić uwagę. Występują one w różnych rozmiarach, a także modelach do wyboru. Można dzięki nim wykreować rzęsy typu Russian Volume, ale także i delikatnie zagęścić własne włoski.

Kępki Lashify Starter Kit występują w zestawie razem z innymi akcesoriami. Ten, choć ładnie opakowany, zdecydowanie zniechęca wyjątkowo wysoką ceną, przebijającą nawet koszt przedłużenia rzęs w salonie kosmetycznym. Co więcej, w zestawie Lashify znajduje się tylko 10 kępek, co przekłada się na zaledwie jedną aplikację. Opakowania uzupełniające również zawierają tylko 10 kępek, a do tego stanowią prawdopodobnie najdroższy produkt na rynku w swojej kategorii. Sprawia to, że przy wyborze systemu Lashify za każdym razem trzeba się liczyć z ogromnym wydatkiem.

Samo przyklejenie kępek Lashify Starter Kit powinno zająć około 10 minut. Jednak producent zaznacza, że przy pierwszej aplikacji czas ten może się nieco wydłużyć. Powinna się ona utrzymać mniej więcej 5 dni. Jednak znów producent zaznacza, że jest to uzależnione od indywidualnych predyspozycji.

5. Lilac St Intro Starter Kit

Kępki Lilac St Intro Starter Kit również przeznaczone są do samodzielnej aplikacji w domu. Wyglądają dość naturalnie, a także oferują różne rozmiary i modele do wyboru.

Producent wskazuje, że można je przykleić w jedyne 10 minut. Niestety, użytkowniczki tego nie potwierdziły. Panie wskazują, że aplikator nie jest najlepiej wyprofilowany, a umieszczenie kępki na linii rzęs wymaga dużej wprawy.

Kępki Lilac St Intro Starter Kit w porównaniu do kępek do Nanolash, mogą sprawić wiele problemów początkującym. Oczywiście, panie mogą wymienić aplikator, jednak to z kolei sprawia, że zestaw nie wydaje się kompletny.

Kępki Lilac St Intro Starter Kit mogą utrzymać się przez około 2-4 dni. Jest to nieco krótszy okres, niż oferują np. kępki DIY Eyelash Extensions od Nanolash.

6. Glamnetic Lash Extension Kit

Ostatnie miejsce w rankingu przypadło kępkom Glamnetic Lash Extension Kit. Są to rzęsy do samodzielnej aplikacji w domu. Producent gwarantuje, że za ich pomocą można wykonać rzęsy Hollywood Volume, a także delikatną stylizację włosków. Jednak spoglądając na wygląd kępek, można mieć co do tego pewne wątpliwości. Włoski są dość grube, a także wyraźnie podkręcone. Mogą one sprawić wrażenie lekko nienaturalnych w porównaniu np. do kępek DIY Lash Extensions od Nanolash.

W zestawie, oprócz rzęs, panie znajdą także niezbędne akcesoria, które pomogą im w wykonaniu pierwszej aplikacji. Ma ona zająć około 10 minut, a panie, które już testowały te kępki, wydają się to potwierdzać.

Problemem Glamnetic Lash Extension Kit wydaje się być jednak trwałość. Sam producent określa ją na „kilka dni”. Jednak w sieci pojawiły się opinie odnośnie tego, że u niektórych kobiet kępki odpadły już po pierwszy dniu ich noszenia. Wiele może tu zależeć od pielęgnacji i sposobu przyklejenia.

Niewątpliwe kępki Glamnetic Lash Extension Kit mają wiele do poprawy.

Najlepsze kępki do domowej aplikacji – podsumowanie rankingu produktów

Panie, które stoją przed wyborem kępek do samodzielnej aplikacji w domu, z pewnością mają wiele dylematów. Powyższe zestawienie powinno jednak rzucić nowe światło na rzęsy do domowego przedłużania włosków.

Bezapelacyjnym liderem są kępki DIY Lash Extensions od Nanolash. Oferują one wszystko to, co niezbędne, by łatwo i szybko przedłużyć rzęsy w domu. Dzięki nim panie z pewnością osiągną zamierzone rezultaty.

Przy wyborze warto kierować się nie tylko marką, ale także rozmiarem i rodzajem rzęs. Panie powinny dopasować te parametry do kształtu swojego oka, a także do efektów, jakie chcą uzyskać. W ten sposób z pewnością podejmą dobrą decyzję.