Jak zadbać o swoje włosy już podczas mycia? Grunt to wybór odpowiedniego szamponu. Najlepiej micelarnego z dodatkiem pielęgnującego oleju arganowego – takiego jak Nanoil Argan Micellar Shampoo.

najlepszy szampon z olejkiem arganowym

Siła naturalnej pielęgnacji to hasło przewodnie kosmetyków Nanoil. W ich najnowszej serii szamponów micelarnych nie mogło zabraknąć więc oleju arganowego – jednego z najbardziej znanych i docenianych olejków roślinnych. Co daje mieszanka oczyszczających miceli z pielęgnującym olejem? Nanoil Argan Micellar Shampoo, czyli szampon do włosów, który nie tylko oczyszcza, ale robi o wiele więcej. Co konkretnie? Sprawdźmy!

Micelarna formuła szamponu Nanoil

Wszystkie szampony do włosów Nanoil to formuły micelarne, co oznacza, że oczyszczają kilkukrotnie lepiej niż zwykły szampon. Również Nanoil Argan Micellar Shampoo skutecznie wyłapuje i usuwa zanieczyszczenia z włosów i skóry głowy, bo zawiera niewielkie cząsteczki zwane micelami. To one zbierają resztki kosmetyków, nadmiar sebum, toksyny, kurz itp., wyłapując je niczym magnes. W ten sposób oczyszczają włosy dokładnie już podczas pierwszego mycia.

Składniki Nanoil Argan Micellar Shampoo

Oczywiście micele to nie wszystko, co działa na korzyść naszych włosów w tym szamponie Nanoil. Głównym składnikiem jest tutaj zimnotłoczony i nierafinowany olej arganowy, który pielęgnuje włosy podczas ich mycia, zapobiegając utracie nawilżenia i chroniąc przed zniszczeniami. Jeśli do tego dołożymy olej rycynowy, gumę z drzewa tara i serycynę, otrzymujemy Nanoil Argan Micellar Shampoo, czyli formułę nasyconą składnikami pielęgnującymi i chroniącymi włosy. To dzięki nim po myciu stają się sprężyste, miękkie i pełne blasku.

szampon arganowy nanoil

Szampon, który myje i dba o włosy

Co najważniejsze formuła Nanoil Argan Micellar Shampoo jest tak bogata nie bez powodu – to sprawia, że naprawdę dobrze dba o włosy i jest pierwszym, bardzo słusznym krokiem w rytuałach pielęgnujących.

To szampon, który doskonale oczyszcza włosy i skórę głowy. Jeśli lubimy uczucie świeżości i lekkości włosów po umyciu, ta propozycja sprawdzi się naprawdę dobrze – usuwa nadmiar sebum, resztki kosmetyków (np. do stylizacji), zanieczyszczenia osadzające się na włosach podczas dnia, a nawet toksyny! Co jednak bardzo ważne, Nanoil Argan Micellar Shampoo to również kosmetyk pielęgnujący włosy podczas mycia, który:

  • odżywia i rewitalizuje włosy,
  • podkreśla ich kolor i nadaje blask,
  • zapobiega splątywaniu się pasm,
  • zachowuje nawilżenie włosów,
  • chroni przed uszkodzeniami i UV,
  • ogranicza puszenie się włosów.

Nanoil Argan Shampoo – dla każdego

U kogo sprawdzi się szampon z olejem arganowym Nanoil? Tak naprawdę u każdego, kto chce zamienić zwykłe mycie włosów w pielęgnacyjny rytuał. Dzięki składnikom, lekkiej formule i oczywiście micelom Nanoil Argan Shampoo jest idealny do włosów osłabionych, matowych, suchych, łamliwych i puszących się. Mogą sięgać po niego zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Sprawdzi się, gdy włosom brakuje witalności, gdy są trochę zniszczone lub trudne w stylizowaniu po myciu.

Producent zaleca stosowanie szamponu micelarnego Nanoil z odżywką do włosów Nanoil – oba produkty zawierają olej arganowy i uzupełniają się w dbaniu o zdrowie i piękno włosów. Warto używać ich w duecie.