Suche dłonie są dla wielu z nas utrapieniem, ale za pomocą prostych trików możesz ponownie zadbać o nie tak, by prezentowały się doskonale!

Co niszczy nasze dłonie?

Zimne powietrze, zmiany temperatury i częste mycie rąk mogą szybko wysuszyć dłonie. Niektóre osoby cierpią na suchość skóry przez cały rok, podczas gdy inne zauważają problem, gdy zaczyna się zima, działają grzejniki i poziom nawilżenia spada. Wtedy powietrze w pomieszczeniu staje się bardziej suche, podobnie jak nasze dłonie. Często stosuje się żele bakteriobójcze lub dezynfekujące, które również mogą wysuszyć skórę. Może powodować swędzenie, łuszczenie i pękanie dłoni. Jeśli zmagasz się z tym problemem, możesz zrobić kilka rzeczy, aby odzyskać zadbane i miękkie dłonie.

1. Zmień mydło i zmywaj w rękawiczkach

Mydło wysusza dłonie, ale oczywiście nie należy z tego powodu ograniczać mycia dłoni! Do mycia rąk używaj po prostu łagodnego mydła i unikaj zbyt gorącej wody, ponieważ działa ona bardziej wysuszająco na skórę niż letnia. W szczególności unikaj kontaktu rąk z płynami do naczyń –  są ciężkie dla skóry, dlatego podczas zmywania należy zawsze nosić rękawiczki.

2. Noś rękawiczki zimą 

Ponadto zawsze noś rękawiczki na dłoniach, gdy na zewnątrz jest zimno, ponieważ zimne powietrze “kradnie” wilgoć z rąk. ochronisz je przed zimnym wiatrem i mrozem i przed niszczeniem naskórka.

3. Miej pod ręką krem

Zainwestuj w kilka kremów do rąk: niech będą łatwo dostępne w sypialni, łazience, na biurku i w kuchni. Noś też zawsze małą tubkę w torebce.Wybierz nawilżający wariant, ale nie taki, który jest tak tłusty, że dłonie stają się lepkie.

4. Zrób peeling dłoni

Najprostszy peeling do rąk na świecie?  Wetrzyj sól w czyste, wilgotne dłonie i wyszoruj. Wcieraj sól przez około 1-2 minuty. Opłucz ręce (nie używaj mydła) i osusz je ręcznikiem. Rób to kilka razy dziennie, aż dłonie znów będą miękkie. Bywa że kremy do rąk lepiej się wchłaniają, jeśli najpierw usuniesz martwy naskórek. Wiele sklepów kosmetycznych ma duży wybór różnych peelingów do rąk, ale równie dobrze sama możesz wykonać domowy peeling. Dobrze działa też wykonanie domowej roboty peelingu poprzez zmieszanie cukru i oliwy z oliwek oraz wmasowanie mikstury w dłonie.