Długie, ładne i doskonale wywinięte, tworzą wachlarz rzęs, któremu trudno się oprzeć. Tak pewnie w założeniu mają wyglądać twoje rzęsy, gdy wychodzisz rano z domu. Ale rzeczywistość często bywa inna, dlatego dziś podpowiadamy, jak sprawić, by ich idealny wygląd trwał przez cały dzień, a twoje piękne rzęsy po prostu rzucały się w oczy. Który tusz do rzęs najlepiej stosować, jak malować i czym pielęgnować rzęsy, by były idealnie długie? A może chcesz poznać lifehacki i porady wizażystów? Znajdziesz tu, wszystko, zapraszamy!

1. Wywinięte rzęsy, zalotne spojrzenie

To, że podwijasz rzęsy zalotką, nie do końca pochwalamy, jednak wiemy, dlaczego to robisz. Taki trick optycznie je wydłuża, zagęszcza i powiększa oko. Wiedz, że nie musisz łamać i niszczyć ich zalotką. Wystarczy, że po pierwszej warstwie tuszu przyłożysz do nich palec tak, aby się wywinęły. Poczekaj, a z tusz zaschnie i nałóż kolejną warstwę. Małe włoski wywiną się, a Ty zyskasz efekt, o jaki ci chodzi, w dodatku bez zalotki.

2. Jeśli czujesz, że nie możesz się obejść bez zalotki

Jeśli masz bardzo sztywne rzęsy, w dodatku proste, które ciężko wywinąć – czasem sięgnij po zalotkę, ale nie zginaj nią rzęs długo. Nie rób też tego często, bo włoski osłabną i staną się cienkie, przez co będą wyglądały dużo gorzej. Jeśli chcesz, by stały się mocno wywyniete – udaj się na zabieg do kosmetyczki – z pewnością da radę wywinąć Ci je na długo. To ograniczy na wiele tygodni stosowanie zalotki.

Pamiętaj też, że jeśli stosujesz zalotkę – nie musisz jej mocno ściskać. Kleszcze mogą połamać rzęsy, gdy robisz to z dużą siłą. Po prostu wystarczy nacisnąć zalotkę i przytrzymać przez kilka sekund, starając się nie mrugać.

3. Odżywka do rzęs – dobry sposób na idealne rzęsy

Jeśli całe życie zmagasz się z krótkimi i osłabionymi rzęsami i dodatkowo niszczysz je zalotką – możesz mieć z nimi duży kłopot. Jest sposób, by urosły i stały się mocne, piękne i zdrowe. Po prostu stosuj regularnie odżywkę do rzęs. To tylko kilka sekund każdego dnia, przed pójściem spać. Z pewnością wejdzie Ci w nawyk, A rzęsy? Urosną nawet dwa razy dłuższe, mocniejsze, zagęszczą się i będą ciemniejsze. Dobra odżywka do rzęs to najlepsze rozwiązanie dla cienkich, krótkich włosków.

4. Dobry tusz to sekret pięknych rzęs

Użyj tuszu do rzęs, który ma lekką formułę, da się nim swobodnie malować i dokładać kolejne warstwy – bez sklejenia. Taki tusz może dodatkowo zawierać składniki, które pielęgnują małe włoski. Najlepsze tusze do rzęs zwiększają objętość, poprawiają grubość rzęs i zawierają dodatkowo roślinne wyciągi, które wzmacniają włoski. Niektóre maskary nawet stymulują rzęsy do wzrostu!

5. Makijażowa sztuczka – przypudruj rzęsy

To trik stosowany przez makijażystów. Wcale nie musisz mieć bazy pod tusz do rzęs, żeby poprawić make-up. Po prostu sięgnij po zwykły, sypki, transparentny puder. Nanieś go na mały pędzelek i oprósz nim rzęsy – pamiętaj, żeby robić to po pierwsze na zamkniętą powiekę, a po drugie na rzęsy, które są już pokryte warstwą maskary. Po prostu pomaluj rzęsy tuszem i nie czekając, aż zaschnie, lekko przypudruj rzęsy. Teraz odczekaj chwilę i nałóż drugą warstwę maskary, Efekt grubszych, dłuższych rzęs gwarantowany!

6. Nie rozpaczaj nad swoimi rzęsami

Tak naprawdę wcale nie musisz każdego dnia walczyć o objętość swoich rzęs… warto mieć do nich trochę dystansu i pokochać je takimi, jakie są. Jeśli stosujesz odżywkę do rzęs – z pewnością zmienią się na dłuższe. Ale wiemy, że zawsze pięknie wyglądasz. Niezależnie od tego, czy masz krótkie, czy długie rzęsy i czy masz zielone, niebieskie, czy brązowe oczy.