Niektóre lakiery do paznokci schną tak długo, że wydaje sie to wiecznością. Zwłaszcza wtedy, gdy zależy nam na czasie i spieszymy się przed ważnym spotkaniem. Na szczęście jest kilka sposobów na to, by przyspieszyć wysychanie lakieru. Poznaj je!

7 sposobów, jak przyspieszyć schnięcie lakieru do paznokci

1. Dobrze przygotuj płytkę paznokcia

Czy wiesz, że ten etap manicure jest kluczowy, by efekt utrzymał się długo i był piękny? Odpowiednie przygotowanie płytki paznokcia jest ważne, ponieważ wszelkie zadry na powierzchni lub wokół paznokcia, a także tłusta powierzchnia płytki sprawi, że pod warstwą lakieru będzie się zbierało powietrze, lub lakier nie będzie miał odpowiedniej przyczepności. Dlatego przed malowaniem paznokcia sprawdź, czy Twoja płytka jest matowa i sucha, a brzegi i skórki wygładzone i obcięte.

2. Wybierz dobrej jakości lakier

Dobry lakier do paznokci to oczywiście jeden z warunków sukcesu. Pamiętaj, że lakiery o niskiej jakości krócej będą się utrzymywały na płytce, a w dodatku mogą ją przesuszać i odbarwiać – na zniszczonej płytce żaden manicure nie będzie trwały. Jeśli zależy ci na trwałym i pięknym manicure oraz lakierze, który szybko wysycha – możesz wybrać szybkoschnący lakier do paznokci. Znajdziesz go np. w ofercie Bourjois, Opi oraz Essie.

3. Maluj paznokcie w odpowiedni sposób

Czy nakładasz od razu grubszą warstwę lakieru, a następnie w pośpiechu dokładasz kolejną nie sprawdzając, czy lakier już wysechł? To najczęstszy błąd w malowaniu paznokci. Następnym razem, zamiast jednej grubej warstwy, która bardzo długo schnie, nałóż jedną cienką i dopiero gdy wyschnie zaaplikuj kolejną. Krycie uzyskasz dzięki stopniowemu dodawaniu kolejnych warstw. Nie wiesz, czy poprzednia warstwa lakieru wyschła? Zbliż język do pomalowanej płytki. Jesli poczujesz lekkie szczypanie oznacza to, ze lakier wciąż jest mokry.

4. Użyj lakieru nawierzchniowego (top coat)

Po nałożeniu koloru na płytki warto zaaplikować warstwę specjalnego, bezbarwnego lakieru, tzw, top coat. Czy wiesz, ze wiele z nich ma właściwości przyspieszające wysychanie lakieru? To naprawdę działa! Po prostu po ostatniej nałożonej warstwie koloru odczekaj minutę, a następnie śmiało nałóż na płytkę bezbarwny top coat.  Który przyspieszacz wybrać Jednym z lepszych jest Sally Hansen Quick Dry.

5. Wybierz przyspieszacz wysychania lakieru 

To opcja alternatywna dla szybko schnącego top coatu. Przyspieszacze wysychania lakieru są najczęściej w formie tłustych kropelek (mają dołączoną specjalną pipetkę do zakraplania produktu), lub są w formie mini-sprayu. Po prostu zakropl, lub rozpyl kosmetyk na pomalowane paznokcie. Wyschną błyskawicznie!

6. Zanurz paznokcie w zimnej wodzie

Znany i skuteczny patent na przyspieszenie schnięcia lakieru! Po prostu pomaluj paznokcie, odczekaj 2 minuty, po czym włóż dłonie do zimnej wody. Odczekaj około 3 minuty… i gotowe!

7. Potraktuj paznokcie chłodnym powietrzem

Czyli mówiąc najprościej: wysusz je suszarką. To naprawdę działa! Chłodny nawiew z suszarki sprawia, że lakier szybciej się utwardza i łatwiej wysycha na paznokciu, 2-3 minuty i gotowe! Dla pewności możesz jeszcze nałożyć na płytkę bezbarwny top coat, który zabezpieczy je przed odpryskiwaniem i ścieraniem.