Nawet w makijażu i pielęgnacji można popełnić jakieś błędy. Regulowanie, farbowanie, malowanie i uzupełnianie mogą sprawić kłopoty. Sprawdź, czego się wystrzegać, żeby ładnie wyglądać, być zadbaną i mieć modny makijaż.

1. Czemu brwi nadal nie są idealne?

Największym grzechem, który potem rzutuje na makijaż i wygląd twarzy, jest nadmierne regulowanie łuku brwiowego. Jeśli chcesz uniknąć wpadek, warto najpierw określić kształt twarzy i oczu, bo to właśnie do nich dobiera się wygląd brwi. Zbyt cienkie, grube lub za bardzo uniesione do góry brwi mogą popsuć cały twój wizerunek. Więc jak wyregulować brwi? Najpierw należy je trochę zapuścić, a potem za pomocą kredki do brwi wytyczyć ich początek, załamanie i koniec przez przykładanie kredki do skrzydełka nosa i kącików oczu.

2. Niewłaściwie dobrany kolor

Zbyt ciemne brwi to problem wielu kobiet. Pomalowane na czarno lub ciemnobrązowo będą odznaczały się od jasnej cery i tworzyły mało estetyczny efekt. Podczas makijażu brwi należy pamiętać, żeby odcień kosmetyków dobierać do koloru włosów, tęczówki, rzęs i karnacji. Równie dobrze możemy użyć kilku produktów w różnych odcieniach dla stworzenia efektu 3D.

3. Nieodpowiednie kosmetyki do stylizacji

Kredka, pomada, żele, cienie do brwi to tylko niektóre kosmetyki służące do stylizacji. Niestety nie każda kobieta wie, w jaki sposób ich używać. Co więcej jedne produkty mogą okazać się niewłaściwe dla naszych brwi: nie będą w stanie ujarzmić włosków, zlepią i zabrudzą brwi, uniemożliwią wykonanie makijażu.

4. Nieodpowiedni kształt brwi

Najpiękniejsza są naturalne brwi, ale jeśli zbyt mocno podkreślisz je makijażem, możesz uzyskać komiczny efekt. Łuk brwiowy będzie przerysowany, a twarz upodobni się do teatralnej maski. Ważne jest, żeby brwi miały łagodny kształt, były lekko uniesione tuż przed zewnętrznym kącikiem oka. Należy też uważać podczas robienia makijażu. Kosmetyki kolorowe trzeba nakładać tak, aby podkreślały kształt brwi. Nie wolno dorysowywać nimi nowych konturów brwi, a jedynie uzupełniać ubytki.

5. Źle zarysowany łuk brwiowy

Zbyt proste brwi sprawiają, że twarz nie ma żadnego wyrazu, a oczy stają się małe i wąskie. Jeżeli łuk brwiowy jest uniesiony za wysoko, to ty wyglądasz, jakbyś była zaskoczona. Tzw. brwi-kijanki powodują, że oczy wyglądają na opuchnięte, a powieki – opadające i nieradzące sobie z grawitacją. Należy wystrzegać się też krótkich brwi i zbyt mocnego regulowania brwi.

6. Niewłaściwa długość brwi

Łuk brwiowy powinien kończyć się na wysokości skroni i zewnętrznego kącka oka. Długość tę ustala się poprzez przyłożenie kredki, ołówka, eyelinera do skrzydełka nosa i zewnętrznego kącika oka. Od miejsca, w którym łuk brwiowy zaczyna opadać, do końca brwi powinnaś mieć 1/3 całej długości brwi.