Krem BB Smashbox Camera Ready zamknięty jest w czarnej tubce o pojemności 30 ml. Opakowanie stawiamy na zakrętce, dzięki czemu kosmetyk swobodnie spływa w dół i, gdy się kończy, łatwiej jest nam wydobyć go; możemy również rozciąć tubkę – zrobiona jest z miękkiego materiału. Kosmetyk marki Smashbox kupimy w ośmiu odcieniach beżu i brązu oznaczonych nazwami od Fair, przez Light i Neutral, po Medium i Dark.

Jak stosuje się krem BB Smashbox Camera Ready? Camera Ready BB Cream stosuje się każdego dnia jako bazę pod makijaż lub jako samodzielny kosmetyk. Daje średnie krycie; dla mocnego kamuflażu zaleca się używanie kremu wraz z podkładem. Producent przestrzega przed nałożeniem zbyt grubej warstwy, co może doprowadzić do powstania efektu maski. Wystarczy niewielka ilość produktu, aby zakamuflować niedoskonałości skóry. Jeżeli twoja cera jest sucha, przed zaaplikowaniem Smashbox Camera Ready nałóż krem nawilżający.

Krem BB Smashbox Camera Ready zapewnia skórze ochronę przed promieniowaniem słonecznym dzięki filtrowi SPF 35. Ponadto produkt ogranicza świecenie się cery i wydzielanie sebum. Krem BB nawilża, odżywia i upiększa skórę twarzy.

Czy Smashbox Camera Ready może zastąpić podkład, ale tylko wtedy, kiedy nie potrzebujemy silnego kamuflażu niedoskonałości cery. Kremy BB dają zazwyczaj lekkie krycie, ponieważ nie są przeznaczone do tych zadań, co podkłady i fluidy. Jeżeli chcemy zastosować krem BB przy widocznych przebarwieniach i trądziku, możemy do zrobienia makijażu wykorzystać korektor punktowy i puder transparentny. Pierwszy z kosmetyków ukryje plamki, drugi – zmatowi cerę. Ważne jest, aby dobrać odpowiedni odcień Smashbox Camera Ready. Kolor kremu BB sprawdzamy na brodzie – jeśli „zlewa się” z karnacją, oznacza to, że możemy zakupić kosmetyk, by potem cieszyć się ładnym wyglądem.