Szybka odpowiedź: nie, nie potrzebujesz konkretnego kremu pod oczy, chyba że chcesz zająć się bardzo konkretnymi rzeczami, takimi jak zmarszczki, worki lub suchość. Ale warto zabezpieczyć tak cienki naskórek przed niszczeniem. Im wcześniej zaczniesz stosować krem, tym później pojawią się zmarszczki.

Kilka słów o skórze pod oczami – czy trzeba o nią dbać?

Skóra pod oczami to jedyna część ciała, która nie wytwarza sebum, skóra jest cienka i szybko wysycha. A kiedy skóra wysycha, szybciej zobaczysz drobne zmarszczki. Ci, którzy sięgają po krem pod oczy, często chcą też rozwiązać problem cieni pod oczami.

Jaki krem pod oczy na zmarszczki?

Zmarszczki można wygładzić dobrym kremem nawilżającym (jeśli zawiera silikon lub składniki odbijające światło, może też dawać złudzenie mniejszych zmarszczek i mniej ciemnych opuchnięć). Co znamienne – krem nie musi być drogi, ale powinien zawierać wysokiej jakości składniki nawilżające. Kwas hialuronowy, gliceryna, może być też niacynamid . Kilka kremów pod oczy zawiera również kofeinę, która ma wspomagać skurcze naczyń krwionośnych tuż pod skórą, dzięki czemu skóra wydaje się jaśniejsza. Krem pod oczy z retinolem może pomóc zredukować zmarszczki i wypełnić bruzdy wokół oczu, ale nastaw się na nieco dłuższe stosowanie.

Jaki krem pod oczy na cienie?

Cienie pod oczami mogą być trochę trudne do pozbycia się. Anatomia jest taka, że ze względu na kąt padania światła, obszar pod oczami będzie w większości przypadków nieco ciemniejszy, po prostu z powodu cienia. Niewiele jest kremów, które potrafią coś zrobić z cieniami pod oczami, ale jeśli mają składniki odbijające światło, takie jak mika, mogą działać optycznie rozjaśnić tę okolicę, ewentualnie w tym samym celu można użyć korektora.

Krem do twarzy i krem pod oczy – różnice

Zastanawiamy się, czy zamiast kremu pod oczy nie możemy w te rejony wklepywać po prostu kremu do twarzy. Krem pod oczy jest często tworzony i komponowany inaczej niż krem do twarzy. Często ma lżejszą formułę. Dzieje się to po to, aby krem pod oczy szybko wchłaniał się w cienką skórę wokół oczu. Krem do twarzy może niestety działać zapychając delikatną skórę pod oczami. Jeśli pod oczami pojawią się małe, białe kropki, prawdopodobnie są to niewielkie nagromadzenia sebum. Może to oznaczać, że krem, którego używasz, jest trochę zbyt tłusty dla okolic oczu i działa komedogennie. Możesz poszukać trochę cieńszej / lżejszej formuły.