Każdej kobiecie zależy na tym, aby mieć perfekcyjnie pomalowane paznokcie. Niestety, większość z nich nie ma pojęcia, w jaki sposób przedłużyć trwałość manicure. Jeżeli i twój lakier ściera się lub odpryskuje, wypróbuj proste patenty na przedłużenie jego trwałości.

Po pierwsze, gładka płytka paznokcia

Zanim pomalujesz paznokcie, zadbaj o to, by były gładkie, a ich powierzchnia doskonale wyrównana. Usuń z płytki wszelkie zanieczyszczenia i nierówności. W tym celu namocz dłonie w ciepłej wodzie z dodatkiem szarego mydła. Dzięki temu o wiele łatwiej będzie ci zmyć resztki lakieru i tłustego kremu do rąk. Następnie paznokcie wysusz, spiłuj do odpowiedniej długości i odsuń skórki. Za pomocą bloczku wypoleruj ich powierzchnię. Twoje pazurki są gotowe do malowania.

Po drugie, kąpiel z lodem

Aby przygotować lodową kąpiel, potrzebne ci będą: miska, zimna woda i kostki lodu. Miskę napełnij wodą i wrzuć do niej lód. Jeżeli chcesz, naczynie możesz wstawić do zamrażalnika, aby efekt utwardzenia paznokci był jeszcze lepszy. Zaraz po zrobieniu manicure, palce zanurz w misce z lodowatą wodą. Po kilkunastu sekundach twój lakier będzie suchy, a po kilku minutach stanie się bardzo trwały. Pamiętaj jednak, że taka metoda nie sprawdzi się w przypadku lakierów hybrydowych.

Po trzecie, malowanie przed sprzątaniem lub snem…

… nie jest najlepszym pomysłem. Lakier, który według ciebie wysechł, może odkształcać się podczas snu. W efekcie powstają ślady o różnych kształtach, a nawet odpryski. Jeżeli przed sprzątaniem pomalowałaś paznokcie, koniecznie załóż rękawiczki ochronne. Zabezpieczą one nowy manicure i skórę dłoni przed działaniem detergentów.

Po czwarte, lakiery do paznokci dobrej jakości

Dzięki nim twój manicure będzie piękny i trwały. Lepiej jest więcej zapłacić i kupić profesjonalny lakier, niż co kilka dni malować paznokcie od nowa. Co więcej, w droższych produktach znajdują się wysokiej jakości składniki. Substancje te dbają o płytkę paznokcia, wzmacniając i odżywiając ją. Stosowanie takich lakierów nie będzie miało żadnego negatywnego wpływu na twoje zdrowie oraz kondycję skóry i paznokci.