Zabiegi bankietowe są szybkie, bezinwazyjne i bardzo skuteczne. Ich efekty widać od razu po wyjściu z gabinetu. Wykonuje się je przed ważnymi uroczystościami, stąd ich nazwa. Zabiegi bankietowe nawilżają, nadają skórze blask i zmniejszają widoczność zmarszczek. Na czym polega zabieg bankietowy ze złotem (Golden Touch), Hydrafacial, Kriomezolifting, Cryolift i Geneo?

Na czym polega standardowy zabieg bankietowy?

Zabieg bankietowy zaczyna się oczyszczaniem ‒ zazwyczaj za pomocą łagodnego peelingu. Jeżeli zależy nam przede wszystkim na oczyszczeniu twarzy, to warto zdecydować się na peeling z witaminą C, to znaczy C-Peel lub peeling kwasem migdałowym. Po peelingu aplikuje się serum i maseczkę, zazwyczaj połączone z masażem skóry. Zwykle zawierają kwas hialuronowy, koktajle witaminowe lub peptydy.

Efektem zabiegu jest zredukowanie stresu, napięcia twarzy i cieni pod oczami, a także nawilżenie, odżywienie i wygładzenie cery oraz wyrównanie jej kolorytu. Sam zabieg powinien być przyjemny i relaksujący. Zwykle trwa około 30-40 minut i należy go przeprowadzić dzień lub dwa przed planowanym wydarzeniem.

Zabieg bankietowy ze złotem (Golden Touch)

Zabieg ze złotem, inaczej Golden Touch, wykorzystuje 24-karatowe złoto. Może mieć różny przebieg i obejmować na przykład aplikowanie maseczki algowej ze złotem lub przykładanie arkuszy z płatkami złota i wmasowywanie ich w skórę. Równolegle istnieją zabiegi polegające na wprowadzaniu jonów złota w skórę za pomocą jonoforezy lub ultradźwięków.

Efekty zabiegu: zredukowanie zmarszczek, zmniejszenie widoczności przebarwień oraz rozświetlenie i wygładzenie skóry. Przeciwwskazaniami do zabiegu są: alergia na składniki aktywne, ciąża, stany zapalne skóry i infekcje wirusowe.

Zabieg bankietowy Hydrafacial

Hydrafacial (mikrodermabrazja wodna) łączy w sobie oczyszczanie i nawilżanie skóry. Pierwszym etapem jest dermabrazja z zastosowaniem sterylnych, jednorazowych, bezkryształowych końcówek, dzięki czemu oczyszczanie przebiega łagodnie i nie wywołuje podrażnień. W zabiegu wykorzystuje się także zasysanie próżniowe, które złuszczają i automatycznie usuwają naskórek oraz oczyszczają pory.

Ostatni etap polega na nałożeniu na twarz serum nawilżającego i przeciwutleniającego. Zabieg jest przeznaczony dla wszystkich rodzajów skóry. Jego efektem jest złuszczenie, oczyszczenie, nawilżenie i dotlenienie skóry. Za przeciwwskazania do wykonania zabiegu uważa się cukrzycę, opryszczkę, brodawki, trądzik oraz przyjmowanie leków przeciwzakrzepowych i retinoidów.

Zabieg bankietowy Kriomezolifting

Zabieg polega na terapii falami radiowymi i zimnem. Składa się z peelingu, wprowadzaniu serum z witaminą C, terapii falami radiowymi, które podgrzewają wewnętrzną warstwę skóry, a następnie krioterapii, czyli schłodzenia skóry. Kriomezolifting poprawia krążenie, dotlenia i odżywia skórę oraz przyspiesza produkcję kolagenu i elastyny.

Zabieg bankietowy Kriomezolifting poprawia kondycję wiotkiej skóry na twarzy i szyi, owal twarzy i napięcie skóry, a także wygładza zmarszczki i opóźnia procesy starzenia. Za przeciwwskazania do zabiegu uchodzą choroby serca, ciąża, stany zapalne i uszkodzenia skóry, zaburzenia krzepnięcia i wstrzykiwanie botoksu.

Zabieg bankietowy Cryolift

Ten zabieg z wykorzystaniem krioterapii początkowo pobudza komórki za pomocą światła LED, następnie schładza skórę do temperatury -15 stopni Celsjusza. Szok termiczny powoduje skurczanie się i rozkurczanie naczyń krwionośnych i w efekcie poprawia krążenie. Tak przygotowana skóra lepiej wchłania składniki aktywne serum, którego aplikacja stanowi zazwyczaj ostatni etap zabiegu. Serum najczęściej zawiera witaminy i kolagen. Efekty zabiegu to ujędrnienie i napięcie skóry, skorygowanie owalu twarzy, zredukowanie zmarszczek oraz rozświetlenie. Przeciwwskazaniami są: opryszczka, migreny, problemy z zatokami i skóra naczynkowa.

Zabieg bankietowy Geneo

Jest to zabieg z użyciem głowicy, która złuszcza naskórek i jednocześnie generuje powstawanie CO2, który trafiając do zewnętrznych warstw skóry stymuluje krążenie, dotlenienie i odżywienie tkanki. Głowica rozprowadza też specjalny żel, który bardzo szybko się wchłania, dzięki przyspieszonemu mikrokrążeniu.

Mamy do wyboru dwa rodzaje aktywnego preparatu: odmładzający i odżywczy. Oba zawierają kwas hialuronowy, retinol i naturalne olejki. W efekcie zabiegu następuje oczyszczenie, rozjaśnienie i wygładzenie skóry. Przeciwwskazaniami do jego wykonania są zmiany skórne, trądzik, łuszczyca i ciąża.