Tłuste, brzydkie, bez objętości na czubku głowy, z łupieżem. Właśnie tak wyglądają przetłuszczające się włosy większości dziewczyn. Jeżeli i ty jesteś jedną z nich, to przetestuj szampon z węglem aktywnym. Jak zadziała na twoje włosy i twoją skórę głowy?

Jak działa szampon z węglem aktywnym?

Szampon z węglem aktywnym działa w następujący sposób:

  • unosi włosów u nasady;
  • reguluje poziom sebum;
  • optycznie zwiększa objętość włosów;
  • dobrze się pieni;
  • pozostawia uczucie świeżości;
  • nabłyszcza włosy;
  • oczyszcza włosy i skórę głowy.

Uwaga! Aby uniknąć plątania się włosów w trakcie mycia, należy dokładnie je rozczesać. Jeżeli jednak pojawią się kołtuny, wystarczy zastosować kosmetyk ułatwiający szczotkowanie pasemek.

Zapach, kolor i formuła szamponu z węglem aktywnym

Szampony z węglem aktywnym mogą mieć ciemny kolor i gęstą konsystencję. W kontakcie z wodą robi się jasnoszary i nie barwi włosów. Ma przyjemny zapach, który po jakimś czasie się ulatnia. Jest polecany zarówno dla pań, jak i panów.

Szampon z węglem aktywnym – dla kogo?

Produkty tego typu są świetne dla osób z cienkimi, grubymi lub pozbawionymi objętości włosami niskoporowatymi. Dobrze poradzi sobie z przetłuszczającą się skórą głowy. Niestety nie jest polecany do codziennego lub częstego stosowania, bo może przesuszać. Najlepiej sprawdzi się u osób z długimi włosami, których końców nie przesuszy tak, jak może to zrobić w przypadku osób z włosami krótkimi.

Składniki szamponu z węglem aktywnym

Oprócz oczyszczającego węgla do tego typu produktów dodaje się również między innymi glicerynę, ekstrakt z rumianku oraz środki myjące i oczyszczające, które mogą okazać się zbyt agresywne dla osób z wrażliwą skórą głowy. Pozostałe składniki zaś równoważą ich działanie.