Pielęgnacja skóry pod oczami jest równie ważna, jak reszty twarzy. Niestety często traktujemy ją po macoszemu, albo w ogóle pomijamy. Tymczasem to właśnie ona wymaga szczególnej troski, ponieważ jest cienka i delikatna, pozbawiona gruczołów łojowych – sprawdź, jak prawidłowo dbać o skórę pod oczami.

To warto wiedzieć!

Skóra pod oczami jest cienka, delikatna, ponieważ praktycznie nie ma w niej gruczołów łojowych. Z tego względu łatwo ją podrażnić, przesuszyć, nasilić takie objawy jak wiotczenie, utrata jędrności, zmarszczki czy obrzęki (tzw. worki pod oczami). Skóra pod oczami reaguje też mocno na niekorzystny wpływ czynników zewnętrznych, promieniowanie UV, smog, toksyny, mróz itp. 

Pielęgnacja skóry pod oczami – zacznij jak najwcześniej

Często myślimy, że po 25 roku życia nie trzeba się martwić takimi rzeczami jak skóra pod oczami i jej kondycja. Tymczasem okazuje się, że o tak delikatny obszar twarzy należy dbać jak najwcześniej. Nieprawdą jest, że powinnyśmy to robić po 35 roku życia! Tak naprawdę zmarszczki pod oczami mogą pojawić się bardzo wcześnie a winę za to ponosi nieodpowiednia pielęgnacja lub jej brak.Dlatego juz po 25 roku życia wprowadź do pielęgnacji lekki krem nawilżający przeznaczony do pielęgnacji skóry pod oczami.

Jak dbać o skórę pod oczami – demakijaż

Podczas demakijażu często pocieramy sa mocno skórę. Wówczas delikatna skóra rozciąga się i traci elastyczność. Najlepiej robić to deliaktnie – makijaz z oczu usuwamy przykładają na kilka chwil wacik kosmetyczny nasączony płynem do demakijażu oczu. Wtedy właśnie kolorowe kosmetyki rozpuszczają się i w łatwy sposób możemy je zetrzeć, nie pocierając i nie naciągając delikatnej skóry.

Do usuwania makijażu z oczu świetnie się nadają naturalne płyny micelarne, mleczka o dobrym, roślinnym składzie, a także zimnotłoczone, nierafinowane  olejki. Wybieraj kosmetyki bez syntetyków i konserwantów, alkoholu i sztucznych  barwników.

Jak dbać o skórę pod oczami – krem pod oczy

Krem pod oczy to najważniejszy kosmetyk dla tak delikatnej skóry i zarazem najważniejszy krok w pielęgnacji.Podstawowym błędem, jaki popełnia większość kobiet ejst to, ze na ten rejon stosuje ten sam krem, który nakłada na twarz. Niestety nie wpływa to dobrze na skórę pod oczami, ponieważ takie kremy są z reguły silniejsze, przeznaczone do pielęgnacji grubszego naskórka i posiadają więcej konserwantów lub stabilizatorów. Mają też składniki, które mogą nie działać korzystnie an skórę pod oczami. W dodatku kremy do twarzy nie są poddawane testom okulistycznym. Dlatego lepiej wybrać jeden, dobry krem pod oczy i pielęgnować skórę jak należy, niż borykać się pieczenie, zaczerwienieniem i łzawieniem oczu.

Jak dbać o skórę pod oczami – lód i maseczki pod oczy 

Jeśli często przydarzają ci się opuchnięcia lub sińce pod oczami – mozęsz rano ratować się zimnymi okładami. Lód zawinięty w bawełnianą ściereczkę, przyłożony pod oczy na kilka chwil zdziała cuda. Podobny efekt osiągniesz, wkładając do lodówki plastry ogórka, a następnie schłodzone kładąc pod oczami. Kolejnym świetnym sposobem na pielęgnację skóry pod oczami są maseczki. Mają one  często formę specjalnych płatków żelowych lub kolagenowych, wyprofilowanych tak, by idealnie dopasowały się do skóry pod oczami. Jeśli często budzisz się niedospana, albo spędzasz wiele czasu przed monitorem – płatki pod oczy będą twoim wybawieniem. Płatki odświeżają skórę, dodają jej elastyczności, wygładzają, rozjaśniają i likwidują opuchliznę.