Piękne paznokcie to także zdrowa skóra wokół nich. Z suchymi i odstającymi skórkami żaden manicure nie będzie wyglądał dobrze. Poznaj najlepsze sposoby na piękne skórki wokół paznokci od marki Sally Hansen.

Jednym z pierwszych kroków podczas wykonywania manicure jest spiłowanie i wygładzenie płytki, aby nadać jej odpowiedni kształt. Niestety wpływ na ostateczny efekt mają również skórki. Je także warto raz na jakiś czas wyciąć, aby nie narastały na paznokieć. Jak o nie dbać, aby były doskonale nawilżone, nie zadzierały się i nie psuły całego efektu? Sprawdź!

Suche skórki wokół paznokci – przyczyny

Zanim zabierzemy się za manicure, wyeliminujmy najczęstsze przyczyny zadzierania się skórek. To zupełnie tak, jak z paznokciami. Potrzebują zestawu odpowiednich witamin i minerałów – jeśli ich nie dostają, stają się kruche i osłabione. Czasami wystarczy wyeliminowanie głównej przyczyny problemu, żeby specjalne zabiegi regenerujące przestały być konieczne.

Skórki wokół paznokci zadzierają się, gdy:

  • wycinamy je zbyt często i zbyt głęboko,
  • obgryzamy paznokcie,
  • niepoprawnie wykonujemy manicure,
  • pielęgnujemy dłonie raz na jakiś czas,
  • moczymy dłonie w detergentach,
  • mamy niedobór witamin A, E lub B,
  • skóra ogólnie jest sucha.

Jak dbać o skórki, aby się nie zadzierały?

Jest kilka prostych zmian, które warto wprowadzić, aby skórki wokół paznokci były w dobrej kondycji. Pamiętaj o nich, jeśli nie chcesz, aby zepsuły Ci efektowny manicure.

Dieta

Nie ma się, co oszukiwać. Wygląd włosów, skóry, a także paznokci zależy od tego, ile składników odżywczych dostarczamy do organizmu wraz z jedzeniem. Przyda się zbilansowana dieta i dobre nawodnienie. Porcja warzyw dziennie i regularne picie wody powinno pomóc.

Krem do rąk

To właśnie skóra na dłoniach jest narażona na szybkie wysychanie. Z jakiego powodu? To część ciała, która pozostaje praktycznie cały czas bez ochrony, mimo że ma kontakt z wieloma czynnikami powodującymi jej wysychanie. Podstawa pielęgnacji dłoni to regularne kremowanie rąk – ma to wpływ także na wygląd skórek. Aby wzmacniać płaszcz wodno-lipidowy, używaj kremu do rąk po każdym ich myciu.

Rękawiczki

Trudno byłoby chodzić na co dzień w rękawiczkach. Są jednak sytuacje, w którym warto zadbać o ochronę delikatnej skóry na dłoniach. Pamiętaj, aby zakładać:

  • ciepłe rękawiczki zimą, aby chronić skórę przed mrozem,
  • gumowe rękawiczki do prac domowych, aby chronić skórę przed detergentami.
Maska na dłonie

Dziś stosujemy maseczki niemal na wszystko. Można, a nawet warto, nakładać je także na dłonie.

Osoby, które lubią robić domowe mikstury, mogą zmieszać miód z olejem ze słodkich migdałów, oliwą z oliwek i olejem kokosowym. Dodatek brązowego cukru robi z tej mieszanki świetny peeling. Domowa maska na dłonie najlepiej działa po podgrzaniu. Ci, którzy wolą gotowe produkty, mogą sięgnąć po profesjonalne maseczki do rąk.

Jak stosować? Maska jest treściwsza niż krem i działa dogłębniej, dlatego należy stosować ją rzadziej np. co tydzień. Przydadzą się bawełniane rękawiczki – aplikujemy grubą warstwę maski na dłonie, zabezpieczamy rękawiczkami, idziemy spać, a rano mamy piękne, zregenerowane dłonie i miękkie skórki.

Manicure

Jeśli zastanawiasz się, jak dać o skórki, pomysł najpierw, jak dobrze zrobić manicure. Należy wykonywać go co 1-2 tygodnie – pamiętając o tym, że manicure to nie tylko malowanie paznokci. To przede wszystkim pielęgnacja. Za każdym razem warto zmiękczyć skórki, odsunąć je drewnianym patyczkiem i wyciąć cążkami.

Skórki wokół paznokci – pielęgnacja wg Sally Hansen

Zamiast szukać odpowiedzi na nurtujące nas pytania w sprawie pielęgnacji, najlepiej zapytać specjalistów. Jeśli chodzi o paznokcie, jedną z najpopularniejszych marek jest Sally Hansen. Właśnie dlatego to po jej produkty warto sięgać w codziennej pielęgnacji. Sprawdź, jak ambasadorka Sally Hansen radzi dbać o skórki wokół paznokci.

  1. Poświęć czas na pielęgnację skórek przynajmniej raz w tygodniu.
  2. Używaj produktów odżywczych (olejki, kremy, masła) jak najczęściej.
  3. Odsuwaj skórki przy paznokciach drewnianym patyczkiem.
  4. Nie usuwaj skórek agresywnie – zmiękczaj je przed zabiegiem.
  5. Po każdym zabiegu odżywiaj skórki np. olejkiem z witaminą E.
Polecane przez markę produkty:
  • Sally Hansen Nail & Cuticle Oil – jednocześnie nawilża skórki i odżywia płytkę paznokcia,
  • Sally Hansen Cuticle Eraser + Balm – nawilża, wygładza i złuszcza nawet trudny do usunięcia naskórek,
  • Sally Hansen Cuticle Rehab – regeneruje skórę, zmiękcza ją i zapobiega pękaniu.