Włosy są wizytówką każdej kobiety. Zdrowe i zadbane wystawiają nam dobre świadectwo, a zniszczone i matowe – niekoniecznie. Co zrobić, żeby nasze włosy zawsze wyglądały efektownie? Jeżeli nie wiesz, jak dbać o włosy, przeczytaj ten artykuł.

Pielęgnacja włosów

Jeżeli na pytanie, jak dbać o włosy, odpowiadasz, że wystarczy je myć, jesteś w błędzie. Włosy i skóra głowy wymagają troskliwszej pielęgnacji, a ich mycie powinno stanowić wstęp do dalszych zabiegów. Współczesny rynek oferuje takie kosmetyki do włosów, które nie skazują Cię na długie godziny w łazience. Są to preparaty o ekspresowym działaniu niewymagające spłukiwania. Oto one:

  • odżywcze spraye do włosów,
  • odżywki do włosów bez spłukiwania,
  • maski do włosów.

Odżywcze spraye do włosów mają na celu odżywienie i wzmocnienie włosów oraz przygotowanie ich do dalszych zabiegów stylizacyjnych. Odżywki do włosów bez spłukiwania to idealne rozwiązanie dla kobiet, które są wiecznie spóźnione. Odżywki bez spłukiwania wygładzają włosy, nadają im blasku i nierzadko chronią je przed szkodliwym działaniem promieni UV. Z kolei maski do włosów są bogate w witaminy, olejki i mikroelementy, które odżywiają włosy i nadają im sprężystości. Warto wybierać maski do włosów z proteinami mleka, miodem, jedwabiem i minerałami morskimi. Wystarczy zastosować maskę raz w tygodniu, żeby zapewnić włosom nawilżenie i blask.

Stylizacja włosów

Równie istotna co pielęgnacja włosów jest ich stylizacja. Wybieraj takie urządzenia i kosmetyki do stylizacji, które nie zniszczą Twoich włosów. Suszarka, prostownica i lokówka powinny chronić włosy przed przegrzaniem, zapobiegać elektryzowaniu się i wygładzać łuski włosów. Z kolei kosmetyki do stylizacji muszą otoczyć włosy mikropowłoką, która zabezpieczy je przed szkodliwym działaniem temperatury i zapewni im długotrwałe wygładzenie. Warto wypróbować eliksiry i sera, które wnikają w strukturę włosów, dzięki czemu intensywnie je regenerują.

Perfumy do włosów

Perfumy do włosów to ostatni krok, jaki musisz wykonać, aby zapewnić swoim włosom zdrowy wygląd. Nie zawierają alkoholu, dlatego ich nie wysuszają i nie podrażniają skóry głowy. Perfumy do włosów można aplikować na dwa sposoby, to znaczy spryskać albo gotową fryzurę, albo szczotkę do włosów tuż przed jej użyciem. Efektem są nie tylko pachnące, lecz także jedwabiście miękkie włosy.