Cera dojrzała wymaga specjalnej pielęgnacji. Zmarszczki, cienie pod oczami, starcze przebarwienia, utrata jędrności to tylko niektóre oznaki tego, że czas nieubłaganie płynie, a my nie mamy na to wpływu. Jeżeli jednak chcesz opóźnić jego bieg, to powinnaś wypróbować kremy przeciwzmarszczkowe. Jak wybrać odpowiedni? Co powinien zawierać i jaką powinien mieć formułę?

Najlepsze składniki kremów do cery dojrzałej

Skuteczny krem do cery dojrzałej powinien zawierać następujące składniki:

  • antyoksydanty;
  • filtry UV;
  • kwas hialuronowy i kolagen;
  • probiotyki i roślinne składniki;
  • substancje odzwierzęce (śluz ślimaka, jad żmii);
  • komórki macierzyste.

Jak działają składniki kremów do cery dojrzałej?

Takie składniki zapewnią skórze młody i piękny wygląd przez bardzo długi czas. Chronią przed promieniowaniem słonecznym, zwalczają wolne rodniki i opóźniają procesy starzenia się. Ich działanie polega także na wygładzaniu zmarszczek, rozjaśnianiu przebarwień starczych i ujednolicaniu kolorytu skóry. Kremy z takim składem zapobiegają wiotczeniu skóry, poprawiają jej gęstość i ukrwienie, wzmacniają włókna kolagenowe. Ważne jest również, żeby kosmetyki przeznaczone do pielęgnacji cery dojrzałej wspomagały procesy regeneracyjne i pobudzały do odnowy.

Najlepsza formuła kremy do cery dojrzałej

Aby kosmetyki do cery dojrzałej działały jak najlepiej, zawarte w nich składniki muszą przenikać jak najlepiej i najszybciej w głąb skóry. Producenci “zamknęli” je więc w nośnikach, czyli innych substancjach, które ze względu na konkretną masę cząsteczkową przenikają do najgłębszych warstw skóry. Tymi nośnikami są naładowane dodatnio nanocząsteczki, które docierają do naładowanej ujemnie komórki skóry. Podobne działanie mają składniki pochodzenia morskiego i minerały o magnetycznych właściwościach. Dla przykładu: koloidalny roztwór hematytu i żelazo sprawiają, że krążenie krwi w komórkach skóry jest lepsze.