Kremy do rąk i ciała Re – Nutriv od Estee Lauder

Seria Re – Nutriv marki Estee Lauder to dwa produkty intensywnie wygładzające i nawilżające: krem do rąk i krem do ciała. Pierwszy z kosmetyków zamknięty został w 100 ml tubce, drugi natomiast – w słoiczku o pojemności 300 ml. Obydwa produkty przywracają skórze młodość, napięcie i jędrność, ciało i dłonie stają się miękkie i gładkie. Kremy Re – Nutriv od Estee Lauder zapobiegają łuszczeniu się skóry, podrażnieniom i uczuciu ściągnięcia. Produkty zostały przetestowane dermatologicznie, dlatego bez obaw mogą stosować je osoby z wrażliwą skórą. Ponadto krem do rąk posiada właściwości rozjaśniające przebarwienia.

Inne sposoby nawilżania skóry

Jakie kosmetyki lub preparaty można stosować, żeby nawilżyć i wygładzić skórę? Czy trzeba kupować produkty z wyższych półek? Nie jest to konieczne. Wystarczy zwykła oliwka dziecięca lub tłusty krem w dużym rodzinnym opakowaniu. Skórę możemy pielęgnować również nawilżającymi żelami pod prysznic lub masłami kosmetycznymi (np. masło Shea). Robiąc domowe produkty (cukrowy peeling z dodatkiem oliwy z oliwek), jednocześnie złuszczamy i natłuszczamy ciało. Nawadniajmy organizm od środka, spożywając warzywa i owoce oraz pijąc wodę mineralną.

Koniecznie nawilżać! Ale kiedy?

Wtedy, gdy nasza skóra robi się szorstka, łuszczy się, pojawiają się podrażnienia. Skórę trzeba nawilżać zwłaszcza zimą. Niskie temperatury i mroźny wiatr niekorzystnie wpływają na kondycję naskórka. Ciało należy natłuszczać po każdej kąpieli lub myciu dłoni, a także przed pracami domowymi (porządki w łazience – używamy wtedy wysuszających skórę detergentów; prace w ogrodzie – zabezpieczamy dłonie przed skórnymi reakcjami alergicznymi, które wywołują niektóre rośliny).