Czy zdarzyło Ci się zainwestować w drogi i luksusowy podkład, a mimo tego Twój makijaż pozostawiał wiele do życzenia? Zanim zniechęcona oddasz podkład przyjaciółce przeanalizuj to, czy poprawnie go nakładasz. Może się okazać, że warto dać ekskluzywnemu kosmetykowi jeszcze jedną szansę i po prostu inaczej go nałożyć. Poprawna aplikacja podkładu to ponad połowa sukcesu. Co jeszcze jest warunkiem doskonałego makijażu? Dziś się tego dowiesz, zapraszamy!
Dobrze nałożony podkład – czym najlepiej go aplikować?
Oprócz dobrze dobranego podkładu, który współgra z rodzajem Twojej skóry, jej odcieniem i tonacją, ważne jest również to czym nakładasz podkład oraz w jaki sposób to robisz. Do wyboru masz naprawdę wiele różnych akcesoriów, ale tak naprawdę… sprawdzają się jedynie 3 z nich, czyli:
- gąbeczka beauty blender,
- gruby, płaski pędzel,
- własne palce.
Okazuje się, że najlepsze są najprostsze rzeczy. Jednym z najczęściej powtarzanych błędów przy aplikacji podkładu jest stosowanie płaskiego dużego pędzla, który do tej pory można spotkać w niektórych salonach kosmetycznych. Taki pędzel niestety nie stopił dobrze podkładu ze skórą, a jedynie smarował nim po twarzy. Nie tylko całkowicie zmieniał funkcję danego podkładu, ale też był powodem wszelkich smug i nierównomiernego krycia. Dlatego, jeśli w Twojej kosmetyczce nadal króluje duży, płaski pędzel – pora się z nim rozstać. O wiele lepiej sprawdzą się choćby Twoje własne palce, niż włosie, które płasko sunie po policzkach.
Jak poprawnie nakładać podkład – palce
Jeśli nie masz pod ręką żadnego akcesoria do aplikacji podkładu – nie przejmuj się. Twoje własne palce są idealnym narzędziem do precyzyjnego makijażu. Dlaczego? Przede wszystkim wyczujesz nimi czy dozujesz na skórę odpowiednia ilość kosmetyku oraz, czy podkład dobrze stopił się z cerą. Jak nakładać podkład palcami? Po prostu wklepuj delikatnie podkład w skórę, miejsce koło miejsca – dokładnie tak, jakbyś nakładała na twarz krem. Podkład musi dobrze połączyć się z twarzą i nie tworzyć na niej efektu maski. Wklepywanie to sekret dobrej asymilacji kosmetyku z cerą, dlatego zapomnij o wcieraniu czy rozsmarowywaniu podkładu na twarzy. Pamiętaj, że Twoje dłonie przed aplikacją podkładu powinny być czyste. Nabieraj podkład, stopniowo zwiększając krycie – lepiej dołożyć odrobinę produktu w strategicznych partiach twarzy, niż walczyć z wielką ilością kosmetyku, który ciężko jest wklepać w skórę i gromadzi się w zagłębieniach.
Jak poprawnie nakładać podkład – gąbeczka beauty blender
Malutkie jajeczko do aplikacji podkładu bije rekordy popularności i jak dotąd – jest niezastąpione, jeśli chodzi o gadżet do malowania twarzy. Ważne, żeby Twoja gąbeczka była oryginalnym beauty blenderem – podróbki są często wykonane z innej gąbki, która wchłonie podkład, zamiast “oddawać go” skórze.
Beauty blender należy delikatnie zwilżyć przed aplikacją podkładu – zrób to ostrożnie: gąbka ma być tylko odrobinę wilgotna, aby wzmocnić jej “przyczepność” do skóry i precyzję w aplikacji kosmetyku. Możesz zwilżyć beauty blender w wodzie z kranu, przegotowanej, termalnej lub (najlepsza opcja) w wybranym hydrolacie do twarzy. Dzięki temu zapewnisz skórze nie tylko makijaż, ale i dobrą pielęgnację. Hydrolat powinien być oczywiście dobrany do typu skóry. Jednym z najbardziej uniwersalnych jest hydrolat różany.
Jak poprawnie nakładać podkład – płaski pędzel
Od kiedy pojawił się gęsty, płasko ścięty pędzel do makijażu – aplikacja podkładu przeżywa renesans. Płaskim pędzlem wykonuje się również tzw. stemplowanie twarzy – czyli dociska się pędzel miejsce po miejscu, wtapiając podkład w skórę. Taka metoda pozwala kosmetykowi idealnie zasymilować się ze skórą, a jednocześnie pędzel dawkuje odpowiednią ilość produktu. Ważne, aby był on dobrej jakości, gęsty, gruby i doskonale przycięty. Na takim gadżecie nie warto oszczędzać – dobry pędzel do podkładu posłuży Ci przez lata w nienaruszonym stanie. Pędzel należy regularnie myć specjalnym płynem.
Ważne wskazówki na koniec, czyli co jeszcze decyduje o dobrym makijażu?
- pamiętaj, aby nie robić tego w pośpiechu – wówczas żaden podkład nie stopi się idealnie z cerą;
- pędzel do nakładania podkładu powinien być lekko zwilżony, wówczas podkład lepiej połączy się z powierzchnią skóry;
- przed nałożeniem podkładu skóra powinna być dobrze przygotowana do makijażu – dokładnie ją oczyścić, zastosuj tonik oraz nałóż dobry, lekki krem nawilżający;
- wykończenie makijażu jest równie istotne – po nałożeniu podkładu odczekaj chwile, aby kosmetyk zasechł i zasymilował się dobrze z cerą, a dopiero po około minucie nakładaj sypki puder.
Dodaj komentarz