Jeżeli znudził ci się twój kolor włosów, zmień go! Sposobów jest mnóstwo. Oprócz farbowania, możesz rozjaśnić pasemka. Jak? Metodami domowymi, fryzjerskimi zabiegami lub kosmetykami.

Zanim przejdziemy do kosmetyków rozjaśniających włosy John Frieda Sheer Blonde, słów kilka o domowych sposobach zmiany koloru pasemek. Najbardziej popularnym jest stosowanie wody utlenionej (czy wiesz, że w salonach fryzjerskich używa się kosmetyków na bazie tej substancji). Uważaj, bo rozjaśnianie włosów w ten sposób jest szkodliwe – może wysuszać pasemka. Długie kąpiele słoneczne również powodują zmianę koloru włosów. Wiemy jednak, jak działa promieniowanie UV na nasze ciało. Z jednej strony powoduje wytwarzanie witaminy D, z drugiej może prowadzić do poważnych zmian i uszkodzeń naskórka, a także włosów. Bardziej bezpiecznymi metodami jest wcieranie w pasemka herbaty lub soku z cytryny.

Istnieją również kosmetyki, które pomogą ci rozjaśnić włosy. Są to produkty z gamy John Frieda Sheer Blonde. Spray zawiera cytrynę, rumianek i nadtlenek, czyli związki chemiczne, w których dochodzi do utlenienia się tlenu. Jak nie trudno się domyśleć jednym z nadtlenków jest wspomniana wyżej woda utleniona. Możemy mieć więc mieć pewność, że kosmetyk ten będzie dobrze działał. W serii John Frieda Sheer Blonde są jeszcze dwa produkty, które, według zapewnień producenta, nie zawierają amoniaku i nadtlenków. Są to odżywka i szampon.

Szampon rozjaśniający włosy John Frieda Sheer Blonde w składzie ma ekstrakt z cytryny i rumianku oraz kwas mlekowy. Przeznaczony jest do pielęgnacji włosów farbowanych, z refleksami i blond. Po umycie włosów szamponem, nakładamy odżywkę. Obok rozjaśnienia produkt zapewnia nawilżenie, nabłyszczenie oraz ułatwia rozczesywanie. Kosmetyk nakłada się na wilgotne włosy, zaczynając od nasady, a kończąc na końcówkach, po czym dokładnie spłukuje wodą.