Kosmetyki do brwi i zabiegi na brwi umożliwiają modelowanie nie tylko łuków, lecz także twarzy, która w efekcie może zostać optycznie wysmuklona lub zaokrąglona. Prawidłowo wyprofilowane brwi sprawiają, że twarz wygląda młodziej, a spojrzenie nabiera zupełnie innego wyrazu. Po jakie kosmetyki do brwi warto sięgać i jakie zastosowanie mają ich poszczególne rodzaje? Które zabiegi na brwi są warte uwagi?

Kosmetyki do brwi – rodzaje i zastosowanie

Kredka do brwi

Kredka do brwi ma za zadanie utrzymać je w ryzach i nadać im odpowiedni odcień. Zastosowanie tego kosmetyku jest najbardziej zasadne, kiedy zależy nam na zagęszczeniu i uzupełnieniu brwi. Przed zaaplikowaniem kredki na łuk brwiowy należy sprawdzić, czy jest ona odpowiednio zastrugana. Jeżeli tak, zaznaczamy miejsca, które chcemy uzupełnić. Obecnie wiele kredek sprzedaje się w zestawie ze szczoteczką do przeczesania brwi.

Pisak do brwi

Pisak do brwi przypomina kredkę pod względem zastosowania i aplikacji. Dzięki swojemu cienkiemu kształtowi jest bardzo precyzyjny. Dla lepszego efektu przed jego zastosowaniem możemy wyczesać brwi. Po pisak do brwi powinny sięgać zwolenniczki naturalnych łuków.

Żel do brwi

Żel do brwi jest bardziej skomplikowany w użyciu niż kredka i pisak, ponieważ jego aplikacja wymaga precyzji i wprawy. Podczas nakładania tego kosmetyku należy uważać, aby nie osadzał się wokół oczu. Dobrze dobrany żel do brwi podkreśla je i nadaje im odpowiedni kształt. Ponadto potrafi ujarzmić niesforne, gęste brwi i utrwalić je na wiele godzin. Mimo to po zastosowaniu żelu brwi wyglądają naturalnie.

Cienie do brwi

Zazwyczaj cienie do brwi są sprzedawane w zestawie złożonym z dwóch lub trzech cieni, wosku i szpatułki, za pomocą której aplikujemy te pierwsze.

Pomada do brwi

Pomada do brwi to kosmetyk o właściwościach koloryzujących, który dzięki swojej kremowej konsystencji wtapia się w skórę, a tym samym barwi łuk brwiowy. Pomada do brwi ma na celu wykonturowanie i wypełnienie brwi. Aplikuje się ją za pomocą pędzelka dołączonego do zestawu.

Farbka do brwi

Odpowiednio dobrana farbka do brwi umożliwia nadanie im koloru i utrzymanie ich w ryzach przez wiele godzin. Kosmetyk aplikujemy za pomocą specjalnego pędzelka.

Zabiegi na brwi

Jednym z najpopularniejszych zabiegów na brwi jest henna. Efekty zabiegu utrzymują się przez około 4 tygodni. Można wykonać go samodzielnie w domu lub w salonie kosmetycznym. Kobiety, które preferują długotrwały efekt koloryzacji brwi, wybierają bardziej inwazyjne zabiegi, które mogą być przeprowadzane wyłącznie w gabinetach kosmetycznych. Jednym z nich jest makijaż permanentny brwi, który polega na aplikowaniu pigmentów pod skórę brwi. Efekty zabiegu utrzymują się kilka miesięcy, ale zabieg musi być co jakiś czas powtarzany.

Inne zabiegi na brwi to metody ich regulacji. Wyregulowane brwi są warunkiem zaaplikowania na nie kosmetyków; w przeciwnym razie efekt będzie znikomy. Kształt brwi ustalamy na podstawie trzech punktów linii brwi. Aby je wyznaczyć, przykładamy patyczek tak, aby jednym końcem dotykał ust, a drugim – najpierw wewnętrznej części brwi (początek łuku), następnie jej środka (szczyt łuku) i wreszcie zewnętrznej części brwi (koniec łuku). Do najpopularniejszych metod regulacji brwi należą:

Woskowanie brwi

  1. Woskowanie brwi umożliwia pozbycie się niechcianego owłosienia na około 4 tygodni. Podczas zabiegu usuwamy nie tylko niepożądane brwi, lecz także niewidoczny meszek. Aby woskowanie brwi przebiegło pomyślnie, należy:
    podgrzać wosk,
  2. nanieść go na skórę, z której chcemy usunąć zbędne owłosienie,
  3. przyłożyć do tego miejsca plaster z nałożonym woskiem,
  4. starannie docisnąć plaster,
  5. szybkim, zdecydowanym ruchem oderwać plaster z miejsca, w którym znajdował się wosk,
  6. posmarować skórę oliwką, która złagodzi zaczerwienienia podrażnienia wywołane zabiegiem.

Nitkowanie brwi (threading)

Kolejną metodą regulacji brwi jest ich nitkowanie. Aby ją zastosować, należy zaopatrzyć się w nić składającą się w 100% z bawełny. Nitkowanie brwi umożliwia usunięcie cienkich, delikatnych brwi wraz z cebulkami, dlatego efekt utrzymuje się przez dłuższy czas. Po zabiegu należy posmarować skórę oliwką, aby złagodzić podrażnienia.

Regulowanie brwi pęsetą

Usuwanie zbędnego owłosienia za pomocą pęsety jest najpowszechniejszą metodą ich regulacji. Zabieg należy powtarzać co kilka dni, w zależności od potrzeb. Podczas zabiegu brwi są wyrywane wraz z cebulkami, ale ich nieudane uchwycenie może poskutkować złamaniem włosa, który w związku z tym szybciej odrośnie.

Niezależnie od wybranej metody regulacji brwi, należy pamiętać, że zabieg wykonujemy jedynie pod łukiem brwiowym.

Po każdym zabiegu na brwi należy je przeczesać, najlepiej ku górze – dopiero wtedy efekt będzie zadowalający.