Często suszysz lub prostujesz włosy i zastanawiasz sie jak uchronić je przed niszczeniem, przesuszeniem i matowością? sięgnij po spray termoochronny – to obecnie najlepsze gwarancja udanej domowej stylizacji na gorąco! Sprawdź, które z nich liczą się w kosmetycznym świecie. Jaki spray termoochronny wybierzesz dla siebie?

 Ranking sprayów termoochronnych do włosów

1.  Nanoil Heat Protectant Spray

Pojemność: 200 ml  

Jeden z najlepiej ocenianych i opiniowanych kosmetyków do modelowania włosów na gorąco. Chroni nie tylko przed gorącym nawiewem suszarki i prostownicą, ale również przed gorącym słońcem i suchym, ciepłym powietrzem grzejników i klimatyzatorów. lekki i doskonały spray na cay rok dodatkowo zadba o włosy, ponieważ zawiera naturalne proteiny jedwabiu, które dodają włosom miękkości, blasku i miłej w dotyku gładkości. To wyczuwalnie piękniejsze i mocniejsze włosy, dlatego spray termoochronny Nanoil jest najczęściej wybieranym kosmetykiem do stylizacji na gorąco. Nie przeciąża włosów, jest idealny dla każdych, nawet bardzo ciężkich lub wyjątkowo niesfornych kosmyków. Warto go mieć, ponieważ, jako jeden z nielicznych tworzy na włosach tak wysoką ochronę (aż do 220 stopni!). To ochrona i pielęgnacja włosów w jednym. Więcej informacji znajdziesz na stronie www.nanoil.pl 

2. Spray termoochronny do włosów Kevin Murphy Ever Smooth

Pojemność: 150 ml

Mniejsza pojemność, dużo wyższa ( jeśli nie: wygórowana) cena nie odstraszają niektórych fanów marki Kevin Murphy. To kosmetyki salonowe, które kochają fryzjerzy na całym świecie. Na szczęście istnieją równie dobre i mniej kosztowne alternatywy, ale trzeba przyznać marce Kevin Murphy, że od lat trzyma wysoki poziom jeśli chodzi o kosmetyki do włosów. Podobnie jest z ich sprayem do stylizacji na gorąco. Termoochronny kosmetyk Ever Smooth to dobry, wyjątkowy spray do włosów, który solidnie chroni pasma przed wysoką temperaturą. Skutecznie przeciwdziała te z puszeniu i elektryzowaniu się włosów i dodaje im w gładkości. W składzie znajdziemy dość dużo roślinnych kompleksów wygładzających i kondycjonujących włosy, do których należą głównie: kompleks z kory drzewnej, wyciąg z osiki cytrynowej, cyprysu białego i niebieskiego. 

3. Spray termoochronny Bumble and Bumble Hairdresser’s Invisible Oil;

Pojemność:  60 ml, 250 ml

Termoochronny spray do włosów Bumble and Bumble ma dwie pojemności, więc dobrze na początek wypróbować mniejszą, ponieważ ten pięknie pachnący, ale mocno olejkowy kosmetyk nie jest przeznaczony do wszystkich włosów i może przeciążyć grube, niskoporowate lub ze skłonnością do przetłuszczania. Ten termoochronny kosmetyk będzie natomiast doskonałym wsparciem dla suchych, sztywnych, zniszczonych włosów, które potrzebują silniejszej ochrony zarówno przed gorącem, jak i przesuszeniem. Olejki tworzą swoistą tarczę, która zatrzymuje nawilżenie we wnętrzu włosów Spray jest dość wydajny, co oczywiście przy jego wysokiej cenie działa na plus dla użytkowników. Specjalny kompleks aż 6 olejków dobrze pielęgnuje suche, zniszczone włosy. Piękny zapach jest dodatkową zaletą.

4. Ouai Heat Protection Spray

Pojemność: 126 g

OUAI to firma, która zasłynęła naturalnym olejkiem do pielęgnacji włosów, a obecnie ma w ofercie całą gamę różnych kosmetyków, w tym także specjalny, termoochronny spray do stylizacji włosów na gorąco. Kosmetyk jest bardzo popularny, doceniony przez użytkowników, choć jego cena również niestety pozostawia wiele do życzenia. Wydajność nie ejst zbyt duża, ale skuteczność jest naprawdę dobra, dlatego spray zasłużył na miejsce w trankingu kosmetyków termoochronnych. OUAI to trochę inny od pozostałych sprayów termo-kosmetyk, zamknięty  w atomizerze. Szybko się kończy,ale za to doskonale rozpyla na włosach, tworząc na nich idealną i delikatną mgiełkę. Po wysuszeniu nie zostawia śladu ani tłustej warstwy na włosach,a  pasma są lśniące, mocne i ochronione przed wysoką temperaturą. Ouai Heat Protection Spray to kosmetyk termoochronny przeznaczony dla bardzo delikatnych i cienkich włosów, lub tych ze skłonnością do przetłuszczania. Ouai Heat Protection Spray zawiera specjalne polimery termiczne, które dbają o włosy podczas suszenia.