Jeśli nie stosujesz sprayu termoochronnego to świadomie bądź nie, narażasz swoje włosy na poważne zniszczenia. Przede wszystkim tracą wtedy keratynę i stają się suche, połamane, a nawet popalone. W końcu nie po to inwestujesz w różnego rodzaju maski i odżywki, żeby następnie niszczyć efekty pielęgnacji podczas suszenia czy prostowania, prawda? Przedstawiamy więc włosowy must have, a jest nim termoochronny spray, szczególnie polecamy ten marki Nanoil. Sprawdź, jakie efekty daje jego regularne stosowanie i dowiedz się, dlaczego warto go stosować. 

Jedno jest pewne: gorąca temperatura potrafi naprawdę zniszczyć włosy. Oczywiście jeśli używamy suszarki raz na miesiąc, to nie musimy się tego specjalnie obawiać. Większość z nas korzysta z niej jednak dużo częściej, czasem nawet codziennie. Jeśli dorzucimy do tego regularne prostowanie, lub kręcenie, to na włosach bardzo szybko pojawią się zniszczenia, których nie odbuduje nawet najlepsza maska.

Oczywiście nie znaczy to, że mamy rezygnować z suszenia i prostowania. Na szczęście istnieją już kosmetyki, które doskonale potrafią ochronić włosy przed takimi urządzeniami. Dodatkowo działają w sposób nieinwazyjny i są nieobciążające dla portfela. Jednym z nich jest polecany przez ekspertów Nanoil Heat Protectant Spray, o którym więcej znajdziecie poniżej. 

spray termoochronny Nanoil

Nanoil Heat Protectant Spray – formuła idealna 

Bazą tego produktu jest woda i to właśnie dzięki niej spray bardzo łatwo się rozpyla, a wchłania się w tempie ekspresowym. Nie znajdziemy w składzie żadnych olejów, a więc jest to kosmetyk odpowiedni nawet dla włosów cienkich i delikatnych. Nie musimy obawiać się też o obciążenie, bądź strączkowanie się włosów. Formuła jest wręcz idealna! Wspomnimy jeszcze o sposobie nakładania. Buteleczka wyposażona jest w bardzo wygodny atomizer, dzięki czemu aplikacja to czysta przyjemność.

Jakie efekty daje stosowanie Nanoil Heat Protectant Spray? 

Termo spray Nanoil nadaje ochronę aż do 220 stopni. To naprawdę sporo i, mimo że nie powinnyśmy prostować ich w aż tak wysokiej temperaturze, to wiemy, że czasem w pośpiechu może się to zdarzyć. Oczywiście obowiązkowo powinnyśmy suszyć włosy chłodnym nawiewem, ale nawet wtedy ochrona nam się przyda.

Oprócz tego po użyciu termo sprayu Nanoil włosy pięknie lśnią, są miękkie, elastyczne, a nawet podatne na układanie. Niektórym osobom przyda się także informacja, że dzięki niemu włosy są wygładzone i nie puszą się przez wiele godzin.

Wyświetl ten post na Instagramie

Post udostępniony przez Nanoil (@nanoil.official)

Jak stosować Nanoil Heat Protectant Spray?

Można go stosować zarówno na wilgotne jak i suche włosy. Najpierw polecamy je przeczesać, a następnie zaaplikować spray. Robimy to poprzez rozpylenie go w odległości około 15 cm od włosów. Spray wysycha dosłownie w kilka sekund i już po tym czasie możemy przejść do dowolnej stylizacji.

Gdzie kupić Nanoil Heat Protectant Spray? 

Najbardziej polecamy zamówić go poprzez stronę producenta. Mamy wtedy pewność, że produkt przyjdzie szybko i będzie odpowiednio zapakowany. Dla ułatwienia podajemy link do strony: www.nanoil.pl