We współpracy z jedną z barwniejszych projektantek mody powstała najnowsza kolekcja kosmetyków marki Mac Cosmetics. Edycja MAC x CHRISCHANG to limitowana, 14-elementowa linia produktów do makijażu, które ukryte są w bajecznie kolorowych i przykuwających wzrok opakowaniach. Czym zaowocowała współpraca marki z projektantką? Co znajdziemy w kolekcji, która trafi do sprzedaży w maju tego roku?

Chris Chang jest jedną z barwniejszych postaci ze świata mody, ponieważ jej projekty łączą w sobie wyraziste kolory, sztukę i częste nawiązania do ludowych motywów z każdego zakątka świata. Projektantka to królowa koloru, dla której nie ma granic kreatywności i artyzmu. Chang zamazuje granice między stylizacją elegancką a kolorową i pokazuje, że zachwycające kolory mogą być domeną kobiet eleganckich. Taka sama jest kolekcja MAC x CHRISCHANG.

Wśród czternastu produktów kosmetycznych są wyłącznie pełne kolorów, pasji i wzorów propozycje. Opakowania, zaprojektowane specjalnie na potrzeby najnowszej kolekcji Mac Cosmetics przez projektantkę z Szanghaju, zachwycają wzorami i kolorami. Warto przyjrzeć się kolekcji z bliska, bo ekscentryzm projektantki przekłada się w projektach na pełne słońca, mocno kolorowe i niebanalne połączenia kolorystyczne w makijażu. Czternaście produktów kosmetycznych to m.in. cienie do powiek, szminki i róże. Dominują fiolety, pastelowe błękity, czerwienie, róże lub pomarańcze. W kolekcji znajdzie się nawet… żółta szminka!

Współpraca marki Mac z marką Poesia należącą do Chang to pierwszy tego rodzaju projekt. James Gager, dyrektor generalny Mac Cosmetics przyznaje, że sam nie może doczekać się majowej premiery kolorowej kolekcji MAC x CHRISCHANG. Współpraca z szanghajską projektantką obejmowałam bowiem nie tylko projekt opakowań, ale każdy inny aspekt tworzenia serii. Chris Chang współpracowała przy projektowaniu, wyborze odcieni, a nawet kampanii wizualnej, w której wzięła udział występując w firmie promocyjnym. Nie da się zaprzeczyć, że propozycja marek Mac i Poesia to intrygująca premiera.