Najpopularniejszy kolor tuszu do rzęs to czerń. Nadaje spojrzeniu głębię i wyrazistość, jakich oczekujemy. Czy wobec tego kolorowe tusze do rzęs nie mogą wyglądać dobrze? To zależy.

Makijaż może mieć naprawdę różne oblicza. Zmienia się w zależności od naszego nastroju, pory dnia, pory roku i okazji. Inaczej malujemy się na co dzień, a inaczej na większe wyjście. Jedną z odważniejszych wariacji na temat makijażu jest ten przy użyciu kolorowych tuszów do rzęs.

Kolorowe tusze do rzęs

Wielu osobom kojarzą się z kiczem i kosmetykami dla małych dziewczynek. Niechętnie sięgamy po kolorowe tusze do rzęs, bo wydaje nam się, że będą wyglądały nieatrakcyjnie. Czarna maskara jest bezpieczniejsza i przeważnie ma też lepszą jakość, nie skleja rzęs. To przekonanie zakorzeniło się wśród kobiet tak mocno, że po kolorowe tusze do rzęs sięgamy naprawdę rzadko. A szkoda, bo dają naprawdę wiele możliwości.

Kiedy kolorowe tusze do rzęs są OK?

Zdecydowanie nie sprawdzą się na co dzień, ale mogą okazać się świetnym dodatkiem do makijażu na specjalną okazję. Kolorowe tusze do rzęs doskonale wpisują się choćby w klimat letnich festiwali muzycznych oraz sylwestrowe lub karnawałowe kreacje. Można użyć ich także do stworzenia niebanalnego makijażu na sesję zdjęciową, aby wzbogacić swoją kolekcję zdjęć o kilka oryginalnych portretów. Grunt to pomysł na wprowadzenie koloru.

Jak malować się kolorowymi tuszami?

W makijażu warto trzymać się prostej zasady, że najważniejsze jest odpowiednie dobieranie kolorów. Niektóre pasują do siebie lepiej, inne mogą się ze sobą „gryźć”. Jeśli wykonujemy kolorowy makijaż, bezpiecznie jest trzymać się jednego koloru (może być w różnych odcieniach). Kolorowy tusz do rzęs jest na tyle wyrazistym akcentem, że dobrze będzie wyglądał także przy stonowanym makijażu. Nada mu pożądanej wyrazistości – niczym kolorowy eyeliner – a jednocześnie nie będzie przesady, które boimy się, robiąc makijaż.

Kolory tuszów do rzęs

Najłatwiej dostępne, ciekawe kolory tuszów do rzęs to:

  • niebieski lub błękitny,
  • ciemniejsza lub jaśniejsza zieleń,
  • neonowy róż, pomarańcz lub żółty,
  • fioletowy lub śliwkowy.

Jaki kolor tuszu do rzęs wybrać?

Decydując się na kolorowy tusz do rzęs, pamiętajmy, że kolory nie są tak uniwersalne, jak czerń. Warto dobierać odcień maskary do tego, jaki planujemy uzyskać efekt, jaka jest okazja, jaki będzie nasz strój.

Błękity będą pasowały do każdego koloru oczu i włosów, a jeśli użyjemy niebieskiego tuszu do rzęs w odpowiedniej ilości, optycznie powiększy oko. Fioletowa maskara będzie natomiast doskonale pasowała do zielonych i niebieskich tęczówek, których kolor pięknie podkreśli. W przypadku osób o brązowych lub piwnych oczach świetny będzie zielony tusz do rzęs.

Łączenie kolorów w makijażu

Ważne! Nie należy łączyć ze sobą zbyt wielu kolorów w makijażu. Jeśli decydujemy się na zielony tusz do rzęs, zróbmy smoky eyes w odcieniach butelkowej zieleni albo w uniwersalnej czerni lub brązie. Unikajmy łączenia kontrastujących barw, bo kolorowe tusze do rzęs mogą nam wówczas nadać pstrokatego i niezbyt atrakcyjnego wyglądu. Liczy się umiar i estetyka.