Czemu warto stosować makijaż mineralny?

Kosmetyki mineralne mają wiele zalet. Należą do nich niewątpliwie: naturalność (dają efekt drugiej skóry i nie zawierają sztucznych substancji), bezterminowość (można ich używać naprawdę długo), są polecane do każdego rodzaju cery (idealnie nadają się również do skóry alergicznej, wrażliwej i suchej).

Jak przygotować cerę pod makijaż mineralny?

Najważniejszymi krokami do przygotowania cery pod makijaż mineralny są:

  • delikatne oczyszczenie i zaaplikowanie toniku,
  • nałożenie kremu nawilżającego w minimalnej ilości, wymasowanie twarzy i wklepanie w skórę kosmetyku,
  • poczekanie kilku minut aż krem się wchłonie,
  • zaaplikowanie podkładu mineralnego.

Dzięki temu makijaż mineralny będzie wyglądał naturalnie, długo utrzyma się na twarzy i zapewni skórze ładny i zdrowy wygląd. Dlatego jeśli dopiero zaczynasz przygodę z kosmetykami mineralnymi, to próbuj i eksperymentuj z różnymi kremami traktowanymi jako bazy i innymi produktami przydatnymi w malowaniu się.

Jak prawidłowo zaaplikować kosmetyki mineralne?

Na wygląd makijażu mineralnego duży wpływ ma także to, czym go zrobimy. Czy wiesz, że gąbeczki i palce nie nadają się do nakładania kosmetyków mineralnych? Do zaaplikowania będą ci potrzebne następujące rodzaje pędzli:

  • flat top – płasko ścięty z gęstym włosiem, który służy do “stemplowania” twarzy i nanoszenia w ten sposób podkładu mineralnego;
  • kabuki – mają okrągłą końcówkę o dużej gęstości i sprężystości, które służą do rozprowadzania podkładu mineralnego kolistymi ruchami;
  • inne pędzle, które są wykonane z syntetycznego włosia – dokładnie rozprowadzają kosmetyki mineralne i nie powodują powstawania plam.

Zapamiętaj! Na pędzel zawsze nabiera się bardzo duża ilość kosmetyków mineralnych, co wynika z ich sypkiej konsystencji. Ważne jest więc, żeby otrzepać nadmiar produktu, a nie nakładać go na twarz w tak dużej ilości. Skutek? Pobrudzone ubranie lub nienaturalny efekt końcowy.

Jak utrwalić podkład mineralny?

Jest kilka sposobów utrwalenia podkładu mineralnego. Te są najpopularniejsze:

  1. Sypki puder mineralny – dzięki niemu utrwalisz makijaż i zmatujesz skórę za jednym zamachem.
  2. Sypki puder mineralny o rozświetlającym makijażu – kosmetyk jednocześnie utrwali i rozświetli skórę.
  3. Mgiełka utrwalająca – produkt nawilży skórę oraz utrwali i połączy kosmetyki.