Beauty Balm – tak zwykło rozszyfrowywać się skrót kremów BB. Co to oznacza? Kremy BB służą do pielęgnacji skóry twarzy. Ściślej rzecz ujmując, wyrównują koloryt cery, kamuflują niedoskonałości, wygładzają zmarszczki, nawilżają i zastępują podkład lub stanowią bazę pod makijaż. Ale to nie koniec kosmetycznego abecadła. Są również i inne kremy, które przejmują cechy sowich poprzedników. I tak na przykład krem CC posiada właściwości kremu BB, a dodatkowo niweluje oznaki starzenia się skóry. Krem DD działa jak krem CC, czyli polecany jest do skóry dojrzałej. Jest jeszcze krem EE, który skupia wszystkie zastosowania, o których była mowa wyżej.

A jak jest z kremem BB Guerlain Super Aqua Serum? Zacznijmy od opakowania. Kosmetyk znajduje się w niebieskiej tubce o pojemności 40 ml; ta z kolei zapakowana jest w kartonik w takim samym kolorze. Po wyjęciu kremu z pudełeczka, widać, że jest zabezpieczony – mamy pewność, że nikt przed nami nie otwierał go, nie został uszkodzony, jest świeży i możemy od razu z niego skorzystać. To, że produkt zapakowano w tubkę ma jeszcze jedną zaletę – zużyjemy go w całości, a dzięki dobremu aplikatorowi wyciśniemy resztki kremu.

Krem BB Guerlain Super Aqua Serum filtr przeciwsłoneczny SPF 25. Zapewnia wystarczającą ochronę przed słońcem i przebarwieniami. Daje średnie krycie, utrzymuje się długo na twarzy, dobrze łączy się z innymi kosmetykami pielęgnacyjnymi lub kolorowymi. Po aplikacji skóra twarzy wygląda bardzo naturalnie, nie jakichkolwiek oznak efektu maski, cera jest gładka i miękka w dotyku. Krem BB Guerlain Super Aqua Serum nawilża i upiększa skórę. Ma lekką konsystencję, dzięki czemu bez problemu rozprowadza się na twarzy.

W składzie znajdziemy między innymi: glicerynę, krzem, olejek rycynowy, lanolinę, roślinne ekstrakty oraz substancje rozświetlające (tlenek żelaza i dwutlenek tytanu). Krem BB Guerlain Super Aqua Serum zawiera także kilka substancji podrażniających: pochodne alkoholi, PEG; nie ma tu na szczęście parabenów.