Każda dziewczyna ci powie, że manicure hybrydowy jest jednym z najtrwalszych i najładniejszych sposobów na zdobienie paznokci. Jeżeli masz odpowiednie kosmetyki i zdolności, to z łatwością zrobisz go samodzielnie. W tekście znajdziesz wskazówki, dzięki którym krok po kroku pomalujesz paznokcie.

Co będzie ci potrzebne do zrobienia hybrydowego manicure?

Potrzebne ci będą: kopytko do nakładania brokatu, lakiery do paznokci, brokat (tzw. glitter), baza pod manicure i top coat. Do utwardzenia hybryd przyda ci się także dobrej jakości lampa UV lub LED. Przygotuj także akcesoria, które umożliwią ci obrobienie płytki paznokcia. Są to drewniane patyczki do odsuwania skórek, szklany pilniczek, polerka, cążki, zmywacz.

Manicure hybrydowy krok po kroku

Zanim pomalujesz paznokcie, przygotuj je we właściwy sposób do położenia hybryd. Szklanym pilniczkiem opiłuj je; nadaj płytce paznokcia odpowiedni kształt i długość. Następnie odsuń i wytnij skórki; uważaj, aby nie uszkodzić wału paznokciowego. Polerką lub pilnikiem o małej ziarnistości nadaj paznokciom blask – zadbaj o dokładne zmatowienie płytki. Ostatnim etapem jest oczyszczenie paznokci zmywaczem acetonowym.

Na przygotowaną w ten sposób płytkę paznokcia nałóż bazę po manicure. Dzięki niej lakiery będą trzymać się dłużej, a efekt końcowy będzie o wiele ładniejszy. Pamiętaj, aby każdą z warstw bazy utwardzić pod lampą. Potem pomaluj paznokcie wybranym przez ciebie lakierem i ponownie włóż je pod lampę. Pora na brokat. Do nałożenia glittera użyj kopytka, które kupisz w internetowych drogeriach. Pędzelkiem przypominającym wachlarz usuń nadmiar tej połyskującej ozdoby. Na koniec manicure zaaplikuj bezbarwny top coat i utwardź go w lampie. Twój brokatowy manicure hybrydowy jest już gotowy!