Maseczka do twarzy to bardzo przyjemny zabieg pielęgnacyjny, który w dodatku przynosi natychmiastowe efekty. Można ją wykonać w profesjonalnym gabinecie kosmetycznym i w domu. Jaką maseczkę do twarzy wybrać: w płachcie, w kremie czy peel-off? Jak działa gumowa i żelowa maska do twarzy?
Jak działa maska do twarzy w płachcie?
Maska w płachcie to, można powiedzieć, kompres, który nakładamy na twarz. Rozwiązuje wiele problemów skóry, a mianowicie przebarwienia, podrażnienia, wągry i zaskórniki, pierwsze oznaki starzenia, przesuszenie oraz utrata elastyczności. Koreanki i Japonki stosują je codziennie, często na serum ‒ dla jeszcze lepszych efektów.
Aby maska w płachcie była skuteczna i trzymała się na twarzy, warto z nią poleżeć, zwłaszcza że taki dziesięcio-, dwudziestominutowy relaks będzie prawdziwą przyjemnością. Maska w płachcie poprawia napięcie skóry, dlatego to idealny sposób na ekspresowy lifting twarzy przed wielkim wyjściem, na przykład na wesele czy zabawę sylwestrową.
Jest wiele rodzajów masek w płachcie. W przypadku nawilżającej i odżywczej warto przedtem zastosować peeling, który poprawi wchłanianie składników aktywnych w niej zawartych.
Jak działa maska do twarzy w kremie?
Ten rodzaj maseczki jest najwydajniejszy, ponieważ wystarcza na parę miesięcy (chyba że producent radzi zużyć ją jak najszybciej). Maska w kremie może być aplikowana punktowo, na przykład na krostki lub niektóre partie twarzy ‒ w myśl zasady multimaskingu. Multimasking zakłada, że każda strefa cery ma inne wymagania, dlatego potrzebuje kilku masek o różnych właściwościach. W przypadku cery mieszanej sięgamy po maskę oczyszczającą, ale aplikujemy ją jedynie na czoło, nos i brodę (strefa T), a policzki traktujemy maseczką nawilżającą lub łagodzącą. Z kolei problem przebarwień na czole rozwiąże maska rozjaśniająca, którą nakładamy tylko w te okolice; na pozostałe partie twarzy stosujemy maseczkę odżywczą, liftingującą lub inną ‒ według potrzeb.
Jak działa gumowa maska do twarzy?
Jeszcze niedawno tego typu maseczka była stosowana wyłącznie w gabinetach kosmetycznych, dlatego nie zdziwi fakt, że inspiracją dla jej domowego użytku były właśnie profesjonalne zabiegi z jej wykorzystaniem. Gumowe maski do twarzy to głównie maski algowe. Występują w proszku, ale po rozrobieniu z wodą i zaaplikowaniu na twarz przypominają gumę.
Gumowa maska do twarzy ma właściwości intensywnie nawilżające i napinające. Można ją stosować do cery wrażliwej i dojrzałej.
Jak działa maska do twarzy peel-off?
Maska peel-off zastyga na skórze po nałożeniu. Kiedy to nastąpi, należy delikatnie ją zerwać, aby pozbyć się zanieczyszczeń z twarzy. Warto je aplikować dwa, trzy razy w tygodniu ‒ profilaktycznie, żeby zapobiec powstawaniu kolejnych krostek. W drogeriach można kupić miniaturowe wersje masek peel-off, które nakłada się punktowo, na przykład na czoło, brodę, a zwłaszcza nos.
Maska do twarzy peel-off może podrażnić skórę wrażliwą lub naczynkową, dlatego w takich przypadkach należy stosować ją ostrożnie.
Jak działa żelowa maska do twarzy?
Maseczka żelowa, dzięki swojej najlżejszej konsystencji, zaspokoi potrzeby przesuszonej skóry, która nie powinna być dodatkowo obciążana. Ponadto wykazuje właściwości łagodzące, zwłaszcza po schłodzeniu w lodówce, dlatego sprawdzi się przy podrażnieniach.
Żelowa maska do twarzy może być nakładana przed kremem na noc, ponieważ podczas nocnej regeneracji skóry intensywnie ją nawilży, wygładzi niektóre zmarszczki i nada cerze blask. Należy ją zmyć nazajutrz rano.
Dodaj komentarz