Peeling powinien być obowiązkowym elementem pielęgnacji! Co prawda peelingu nie robimy codziennie, ale nic nie szkodzi. W przypadku peelingu liczy się regularność. Niemniej jednak przy cerze trądzikowej peeling wciąż budzi kontrowersje. Dermatolodzy jednak zapewniają: można, a nawet powinno się stosować peeling przy trądziku! 

Cera trądzikowa, a oczyszczenie

Mówi się, że przy cerze trądzikowej nie powinno się stosować peelingów, z obawy na rozniesienie niedoskonałości i zaostrzenie zmian. Ale często zapomina się, że cera trądzikowa również potrzebuje oczyszczenia i złuszczenia martwego naskórka. Dlatego cera trądzikowa również potrzebuje peelingu! Grunt to wybór odpowiedniego peelingu.

Trądzik różowaty – jaki peeling wybrać? 

Przy cerze trądzikowej wybierajmy peeling enzymatyczny. Ten rodzaj peelingu jest najdelikatniejszy, ale wciąż jest skuteczny. Peeling enzymatyczny skutecznie oczyści, ale jednocześnie nie wysuszy naszej skóry. Nie wolno stosować peelingów gruboziarnistych, ponieważ faktycznie mogłyby zaszkodzić naszej skórze, zamiast jej pomóc. Należy unikać alkoholu w składzie peelingu, ponieważ ten składnik mógłby podrażnić skórę.

Jak działa peeling na cerę z trądzikiem? 

W przypadku cery trądzikowej peelingi powinnyśmy robić jeden raz w tygodniu. Peeling działa rewelacyjnie dla skóry, ponieważ:

  • dogłębnie oczyszcza skórę
  • łagodzi stany zapalne
  • poprawia koloryt skóry
  • wzmacnia barierę hydrolipidową skóry

A może peeling kawitacyjny?

Peeling kawitacyjny jest kolejnym peelingiem, który można stosować, gdy ma się trądzik różowaty. Niemniej jednak mając skórę problematyczną zdecydowanie lepiej jest udać się na taki zabieg do kosmetologa. Peeling kawitacyjny to nowoczesna metoda, która w nieinwazyjny sposób głęboko oczyszcza skórę za pomocą wibracji ultradźwiękowych. Fenomenalne efekty peelingu kawitacyjnego widać już po jednym zabiegu.

Peeling – ale co potem?

Przy trądziku bardzo ważne jest, aby zawsze po peelingu nawilżać skórę. Proces złuszczania naskórka może wysuszyć skórę, a to z kolei prowadzi do nadprodukcji sebum. Dlatego mając skórę trądzikową zawsze po peelingu sięgajmy po krem nawilżający.