Posiadaczki krótkiej fryzury wcale nie muszą czekać długich miesięcy, żeby cieszyć się pięknymi i długimi włosami. Wystarczą dopinki, dzięki którym wykonuje się ekspresowe przedłużanie włosów. Co powinnaś o tym wiedzieć?

Przedłużanie włosów to bezinwazyjny zabieg fryzjerski, który polega na doczepieniu sztucznych włosów do naturalnych pasm. W ten prosty sposób zagęszczamy fryzurę i dodajemy swoim włosom długości.

Popularne metody przedłużania włosów

Oczywiście metod przedłużania włosów jest wiele, a każda z nich różni się nie tylko sposobem doczepiania sztucznych włosów, ale również efektami – mogą być bardziej lub mniej naturalne, jednorazowe lub trwałe. Najbardziej popularne jest:

  • keratynowe przedłużanie włosów,
  • przedłużanie włosów metodą kanapkową,
  • przedłużanie włosów ultradźwiękami,
  • przedłużanie włosów na mikroringi lub tulejkami,
  • przedłużanie włosów clip-on, clip-off.

Jak długo trzymają się przedłużane włosy?

To najczęściej zadawane pytanie o przedłużanie włosów, zaraz po tym o to, jaka metoda przedłużania jest najlepsza. Niestety nie ma jednej odpowiedzi – trwałość efektów uzależniona jest od wybranej metody. Są takie sposoby przedłużania włosów, które pozwalają uzyskać upragniony efekt jednorazowo np. na wielkie wyjście, ale są też dopinki, które można nosić przez wiele tygodni, a nawet miesięcy.

Kiedy już znamy metody przedłużania włosów i zdecydowałyśmy się zamienić swoją zadziorną, krótką fryzurę w kobiecą burzę loków, czas na wybór rodzaju dopinek.

Dopinki sztuczne czy z naturalnych włosów?

Wybór między sztucznym a naturalnym wydaje się oczywisty – lepsze jest to, co naturalne. Trzeba jednak zdawać sobie sprawę, że w przypadku przedłużania włosów obie opcje mają zarówno plusy, jak i minusy. Grunt to wybrać takie rozwiązanie, które będzie satysfakcjonujące w naszym przypadku i odpowiednie do wybranej przez nas metody przedłużania włosów. Oto plusy i minusy różnych rodzajów dopinek.

Przedłużanie włosów syntetycznymi dopinkami

Doczepy syntetyczne wykonuje się ze sztucznych materiałów, które mają imitować ludzki włos, ale poza podobnym wyglądem nie mają z nim nic wspólnego.

Wady: Bardzo często sztuczne dopinki wyglądają nienaturalnie i plastikowo. Winna jest struktura, która nie pozwala sztucznym włosom zachowywać się tak, jak naturalne. Z początku są aż za bardzo błyszczące, ale z czasem kołtunią się, odbarwiają się od słońca i mogą wypadać z kępek. Sztuczne doczepy wymagają regularnego, bardzo dokładnego czesana, ponieważ mają tendencję do plątania się i puszenia. Dodatkowo nie nadają się do stylizacji termicznej – prostowania, suszenia, kręcenia lokówką.

Zalety: Po syntetyczne dopinki powinny sięgnąć osoby o ograniczonym budżecie, ponieważ są one dużo tańsze niż te z naturalnych włosów. Sprawdzą się, gdy zależy nam na jednorazowym przedłużeniu włosów na specjalną okazję i nie chcemy nadszarpywać swojego niewielkiego budżetu.

Przedłużanie włosów naturalnymi dopinkami

Doczepy naturalne produkowane są z ludzkich włosów różnego pochodzenia (azjatyckich, europejskich, słowiańskich, indyjskich), które zostają ścinane i sprzedawane właśnie na tworzenie peruk oraz dopinek do przedłużania.

Wady: Prawdopodobnie jedyną wadą naturalnych dopinek jest ich cena, która zdecydowanie przewyższa cenę syntetyków, a także dużo mniejsza dostępność. Ich zakup nie opłaca się osobom, które myślą o jednorazowym przedłużaniu lub mają mocno ograniczony budżet na tego typu zabiegi.

Zalety: Z drugiej strony warto wiedzieć, że naturalny dopinki do przedłużania włosów dają najbardziej naturalne efekty. Są cieńsze i lżejsze, o wiele lepiej się układają, są bardziej elastyczne i plastyczne. Doskonale wtapiają się w nasze włosy i są nie do odróżnienia, jeśli ktoś nie doszuka się gdzieś przy skórze miejsc łączenia. Nie odkształcają się, nie plączą i nie puszą tak jak syntetyczne doczepy. Można je także stylizować tak, jak swoje naturalne włosy – zakręcenie loków albo całkowite wyprostowanie takich doczepionych włosów jest możliwe.