Gadżetom do przedłużania i stylizacji rzęs należy się osobny wpis. Dlaczego? Bo oprócz setek rodzajów, rozmiarów i kolorów samych rzęs, mamy jeszcze dziesiątki produktów, które mają ułatwić stylizację. Jeśli przedłużasz rzęsy sobie lub robisz to zawodowo, powinnaś znać je wszystkie!

Podstawą udanego przedłużania rzęs jest jakość i dobór materiałów (rzęs sztucznych lub naturalnych i kleju), a także akcesoriów. To, z czego korzystamy podczas zabiegu, ma wpływ na jego czas trwania i efekty.

Akcesoria do rzęs. Czy są potrzebne?

Niektórzy twierdzą, że prawdziwy profesjonalista powinien poradzić sobie bez stosu gadżetów. To prawda, bo umiejętności są najważniejsze. Ale profesjonalny stylista rzęs wie również, że ważny jest także czas wykonania zabiegu i jego jakość. Niektóre akcesoria do rzęs pozwalają dokleić je precyzyjniej i przede wszystkim usprawniają pracę. A jeśli dzięki kilku gadżetom przedłużanie rzęs może trwać krócej, czemu z tego nie skorzystać? Dlatego akcesoria do rzęs są potrzebne, choć nie konieczne.

Niezbędne akcesoria do przedłużania rzęs

Oto przyrządy i gadżety, bez których nie da się wykonać szybko, sprawnie i dobrze przedłużania rzęs. Powinna je mieć każda stylistka rzęs.

• Pęseta do rzęs

Nie da się zrobić przedłużenia bez przynajmniej jednej pęsety. Jeśli zajmujesz się tym zawodowo, powinnaś mieć zestaw pęset o różnej wielkości i odpowiednio wyprofilowanych końcówkach – dzięki nim łatwo złapiesz rzęsę każdej wielkości i zapewnisz sobie łatwe manewrowanie nawet w kącikach oczu. Bez pęsety ani rusz, dlatego to ona wiedzie prym i zajmuje podium, jeśli chodzi o akcesoria do rzęs.

• Płatki pod oczy

Specjalnie wyprofilowane płatki pod oczy muszą znaleźć się na tej liście. Służą do zabezpieczania dolnych rzęs podczas doklejania sztucznych włosków na górnej linii. Gdyby nie płatki pod oczy, istniałoby ryzyko, że skleimy dolne rzęsy z górnymi. Oczywiście przy okazji zabiegu możemy zafundować sobie mały relaks, odprężyć i nawilżyć skórę pod oczami – wystarczy zastosować płatki pod oczy z aloesem lub płatki żelowe.

• Taśmy do podklejania

Kosmetyczki, które zajmują się przedłużaniem rzęs zawodowo, wiedzą już, że kształt oczu i powiek może być różny. Czasami dostęp do linii rzęs nie jest łatwy i żeby móc zrobić przedłużenie, trzeba odpowiednio odseparować rzęsy np. podklejając opadającą powiekę. Do tego służą wygodne taśmy lub pianki, czyli akcesoria do przedłużania rzęs pomagające na wygodne przeprowadzenie zabiegu.

• Waciki bezpyłowe

Niektórzy nazywają je też aplikatorami bezpyłowymi. Niezależnie od nazwy służą do nakładania na rzęsy różnego typu preparatów, a przede wszystkim do oczyszczania ich bez pozostawiania paprochów. Użycie płynu odtłuszczającego przed przedłużaniem rzęs to konieczność, a dzięki wacikom bezpyłowym staje się to proste zadanie.

• Szczoteczka do rzęs

Jeśli chodzi o akcesoria do rzęs, które przydadzą się nie tylko podczas przeprowadzania zabiegu przedłużania, ale także (a może nawet przede wszystkim) po nim, to nie sposób nie wspomnieć o szczoteczkach. Mogą być mniejsze lub większe, w formie grzebyków lub szczoteczkę à la aplikator maskary – w każdym przypadku służą do rozczesywania rzęs. I nie chodzi tylko o to, żeby wachlarz sztucznych rzęs był perfekcyjny. Przedłużane rzęsy mają tendencję do sklejania się, więc akcesoria do rzęs tego typu się przydają.

• Okulary powiększające z lampką

Ostatnia pozycja na liście akcesoriów do przedłużania rzęs brzmi może jak żart, ale każda osoba, która choć raz przedłużała rzęsy, zrozumie, dlaczego została wymieniona. Wyobraź sobie, że masz przez kilka godzin nachylać się nad twarzą klientki i dopatrywać się, w którym miejscu przykleić sztuczną rzęsę i czy te naturalne są dobrze rozdzielone. Męczące, prawda? Okulary ze szkłami powiększającymi i niewielką lampką LED doskonale oświetlą linię rzęs i ułatwią precyzyjne przedłużanie bez męczenia wzroku.

To nie wszystkie akcesoria do rzęs!

Oczywiście lista gadżetów do rzęs, które można stosować podczas przedłużania w domu lub salonie kosmetycznym, nie zamyka się w tym miejscu. Co jeszcze można wykorzystać?

Oto akcesoria do rzęs, które również się przydają, choć zdecydowanie nie należą już do grona tych niezbędnych:

  • pierścionek na palec do wygodnego pobierania kleju,
  • podkładka do łatwego odkładania i segregowania rzęs,
  • szklana podstawka do łatwego dozowania kleju,
  • aplikatory welurowego (zamiast wacików),
  • podstawka na sztuczne rzęsy, tzw. ekspozytor,
  • opaska kosmetyczna do zebrania włosów z czoła,
  • pompka do szybkiego osuszania rzęs z kleju.