Puder bambusowy to jeden z naturalnych kosmetyków, które cieszą się obecnie coraz większą popularnością. Nic dziwnego. Ich prosty i przejrzysty skład sprawia, że nasza skóra prezentuje się znacznie lepiej. Tak działa również bambusowy puder Ingrid Bamboo Powder. Choć wskazany jest dla osób posiadających tłusty, mieszany i szczególnie wrażliwy rodzaj cery, to idealnie dostosowuje się do jej każdego typu.

Jeśli szukasz dobrego pudru sypkiego o naturalny składzie, sprawdź propozycję od marki Ingrid. Co kryje w sobie Ingrid Bamboo Powder?

Ingrid Bamboo Powder – puder bambusowy, który odżywia

Lekka formuła, która jest wzbogacona proteinami jedwabiu, a przede wszystkim pozbawiona syntetycznych składników, nie zatyka porów, a nawet poprawia stan skóry. Kluczowym składnikiem, z którego składa się puder bambusowy, jest krzemionka. To ona ma za zadanie pochłaniać nadmierną ilość wytwarzanego sebum, dlatego m.in. tak dobrze sprawdza się u osób z tłustą cerą.

Mimo białej koloru kosmetyk po aplikacji nie pozostawia żadnych śladów. Wręcz przeciwnie – przenika do cery, matując ją na wiele godzin. Puder bambusowy Ingrid Bamboo Powder wyposażono w niewielką gąbeczkę, dzięki której można zaaplikować go szybko i łatwo. Jednak lepszym sposobem na równomierne rozprowadzeniu kosmetyku będzie miękki i puszysty pędzel.

Najlepszy puder dla osób z cerą trądzikową

Puder bambusowy Ingrid Bamboo Powder oprócz tego, że poprawia wygląd, ma również działanie przeciwzapalne. Jest to niezwykle ważne dla osób, które borykają się z takimi schorzeniami skóry jak trądzik. Działa antybakteryjnie i zmniejsza stany zapalne, przyspieszając gojenie skóry. Nie ma przeszkód by stosować go zarówno przed makijażem, jak i po nim. Ponadto warto dodać, że w żaden sposób nie obciąża cery, a jedynie ją całkowicie matuje i wygładza. Cena pudru bambusowego Ingrid jest przy tym bardzo atrakcyjna i z pewnością nie obciąży naszego portfela.