Są takie kwestie dotyczące urody, które stale budzą ciekawość. Wystarczy prześledzić najczęściej wpisywane w wyszukiwarkę hasła, które były popularne w ostatnim roku. Oto pytania o urodę, na które odpowiedzi szukało najwięcej kobiet.

Być może sama przyczyniłaś się do tego, że jedno z tych pytań, znalazło się w tej topowej siódemce zapytań. Jeśli nadal poszukujesz odpowiedzi, na któreś z nich, zajrzyj do tego wpisu. Znajdziesz tutaj nie tylko najpopularniejsze pytania o urodę w ostatnim roku, ale też krótkie i rzeczowe odpowiedzi na każde z tych zagadnień.

Jak założyć rzęsy magnetyczne?

Popularne w ostatnim roku rzęsy magnetyczne to nowość, której dotyczyło najwięcej pojawiających się pytań. Kobiety przede wszystkim interesowały się tym, jak założyć rzęsy magnetyczne. Skoro nie używa się do nich kleju, to jak mają się trzymać naturalnych rzęs? Każdy pasek ze sztucznymi rzęsami wyposażony jest w niewyczuwalny magnes na całej długości, dzięki któremu można sczepić jedną część rzęs z drugą, umieszczając między nimi naturalne włoski. Trzeba tylko uważać, aby pasek znalazł się jak najbliżej linii rzęs.

Co to jest lifting rzęs?

Równie dużą popularnością cieszył się lifting rzęs, czyli zabieg mający na celu ich odmłodzenie przez podkręcenie. Efekt jest trwalszy niż w przypadku zakręcania rzęs na zalotkę. Na czym dokładnie polega lifting rzęs? W trakcie zabiegu włoski nawija się na specjalny niewielki wałeczek, a następnie pokrywa specjalnym preparatem odżywczym, którego zadaniem jest też utrwalenie ich kształtu. Po zdjęciu wałków rzęsy są wyraźnie podkręcone i pełne witalności, dzięki czemu prezentują się lepiej i mają optycznie więcej objętości.

Jak samodzielnie zdjąć przedłużone rzęsy?

Bardzo częste pytanie dotyczyło również tego, jak samodzielnie zdjąć przedłużone rzęsy. Zdarza się, że decydujemy się na zabieg przedłużania rzęs, nie zdając sobie sprawy z tego, że będzie trzeba je zdjąć również u kosmetyczki. Kiedy pojedyncze włoski zaczynają wypadać i efekt zaczyna odbiegać od początkowego, szukamy metody na to, jak samodzielnie zdjąć przedłużone rzęsy. Prawda jest taka, że nie wolno robić tego w domu. Do zdjęcia sztucznych rzęs potrzebny jest specjalny preparat do rozpuszczania kleju, który nie uszkodzi naturalnych włosków. Zdejmowanie doklejonych włosków w domu grozi wyrwaniem rzęs.

Jaki kolor włosów najlepiej do mnie pasuje?

Kolejne często zadawane pytanie o urodę dotyczy tego, jaki kolor włosów najlepiej do nas pasuje. Przed wizytą u fryzjera chcemy mieć jakiś plan i wizję tego, jak mają wyglądać nasze włosy, dlatego próbujemy znaleźć idealny kolor dla siebie. Dobieranie odcienia jest jednak kwestią bardzo indywidualną. Powinno się dopasowywać go do koloru i tonu skóry, koloru oczy, kształtu twarzy, oprawy oczu itd. Nie warto próbować robić tego na siłę i upierać się przy wymyślonym przez siebie kolorze – dobry stylista lub fryzjer dobierze nam kolor o wiele lepiej.

Jak namalować jaskółkę?

Z pozoru nie brzmi to, jak pytanie o makijaż, którym w rzeczywistości jest. Okazuje się, że nadal wiele kobiet nie wie, jak namalować jaskółkę, czyli piękną, wyrazistą, elegancko wyciągniętą za oko kreskę. Jaki jest sekret idealnej kreski? Należy kierować ją tak, aby po wyciągnięciu w kierunku brwi stała się naturalnym przedłużeniem dolnej linii oka. To, co w teorii brzmi łatwo, w praktyce jest trudne do osiągnięcia za pierwszym razem. Potrzebny jest czas i praktykowanie, aby po kilku, kilkunastu lub kilkudziesięciu próbach nareszcie nabrać wprawy.

Jak zmyć makijaż bez płatków kosmetycznych?

Co zrobić, kiedy musimy zmyć makijaż, a dzień wcześniej zużyłyśmy ostatni płatek kosmetyczny? Odpowiedzi na to pytanie również poszukiwano w ostatnim roku. Co ciekawe, pytanie nie jest głupie, bo da się zrobić demakijaż bez płatków kosmetycznych. Wystarczy skorzystać z naturalnych olejków (cudnie zmywają makijaż wodoodporny) np. oleju kokosowego, oleju jojoba, oliwy z oliwek, ewentualnie użyć żelu do mycia twarzy o bardzo łagodnej formule (takiego, który nie podrażni oczu). Z takimi produktami makijaż można zmyć po prostu palcami. Są też rozwiązanie takie jak wielorazowe rękawice do demakijażu np. Glov. Umożliwiają zmywanie make-upu przy użyciu samej wody.

Jak uratować „ciastkujący się” makijaż?

Zwłaszcza nad ranem, gdy mamy naprawdę niewiele czasu i cenna jest każda minuta, warzący się podkład może popsuć nam plany. Co zrobić, kiedy makijaż „ciastkuje się” i daleko mu do perfekcyjnego? Pomóc mogą bibułki matujące oraz podkład w pudrze – najpierw należy zebrać delikatnie nadmiar sebum z newralgicznego miejsca za pomocą bibułki, a następnie wklepać odrobinę kosmetyku kryjącego właśnie w to miejsce. Zanim zrobimy makijaż kolejny raz, sprawdźmy na nadgarstku, czy „ciastkujący się” podkład to nie wina złego kremu lub bazy. W ten sposób najprościej uniknąć powtórzenia błędu.