W modzie są wyraziste, idealnie podkreślone brwi. Jak nadać im perfekcyjny kształt? Woskowanie brwi, wyrywanie pęsetą, a może usuwanie laserem – sprawdź, która metoda regulacji brwi jest najlepsza.

Nic bardziej nie psuje makijażu niż cień nałożony na krzaczaste, nieregularne lub (co gorsza) łączące się ze sobą brwi. Powinny być ramą dla naszych oczu i podkreślać ich piękno. Często jednak odwracają uwagę od całego makijażu, bo nie są wyregulowane i wyglądają bardzo źle.

Warto wpisać na listę swoich zabiegów pielęgnujących regulację brwi. Jest kilka metod nadawania brwiom pożądanego kształtu, dlatego każdy znajdzie wśród nich coś dla siebie.

Regulacja brwi – pęseta

Z pewnością większość kobiet zaczynała swoją przygodę z regulowaniem brwi od sięgnięcia po pęsetę. Do dziś wiele pań pozostaje wiernych tej metodzie. Wyrywanie pojedynczych włosków to dobry sposób na pozbycie się niechcianych gości np. spomiędzy brwi. Wystarczy złapać włos u nasady, zacisnąć pęsetę i energicznie pociągnąć. Wyrywanie brwi pęsetą to najpopularniejsza, najczęściej polecana i najłatwiejsza metoda. Wyregulowanie ich w ten sposób trwa zaledwie kilka, kilkanaście minut – w zależności, jak dużą mamy wprawę. Chwilę po zabiegu skóra na łuku brwiowym może być zaczerwieniona lub podrażniona, ale dyskomfort szybko mija.

Wskazówka 1:

Regulowanie brwi pęsetą wykonuj wraz z henną. Za pomocą henny łatwo wyznaczysz kontur brwi i będziesz wiedzieć, które włoski (spoza obrysu) należy wyrwać. Po zmyciu henny będziesz mieć nie tylko dobrze wyregulowane, ale także przyciemnione brwi.

Regulacja brwi – wosk

Ten sposób ma zarówno swoich zwolenników, jak i przeciwników. Zacznijmy od zalet. Depilacja brwi woskiem to sposób na wyrwanie włosków wraz z cebulkami, dzięki czemu odrastają dopiero po 3-4 tygodniach. Od regulowania brwi pęsetą tę metodę wyróżnia dokładność – wosk nakłada się na wybrany fragment skóry, dzięki czemu przykleja się nawet do drobnych włosków i usuwanie nie tylko widoczne brwi, ale też gęsty meszek. Regulacja brwi woskiem wymaga jednak wizyty u kosmetyczki. Nie zaleca się też regularnego usuwania zbędnych włosków w okolicy oczu tą metodą – podczas zrywania wosku naciągamy skórę, która z czasem może wiotczeć.

Wskazówka 2:

Wosk sprawdza się do usuwania zbędnych włosków znad nosa. Tam skóra jest mocniejsza, dlatego regulacja brwi woskiem nie ma skutków ubocznych.

Regulacja brwi – golarka

Nie należy regulować brwi maszynką do golenia! To mało precyzyjne narzędzie, które nie pozwoli zgolić brwi w taki sposób, aby nadać im odpowiedni kształt. Usuwanie zbędnego owłosienia z łuku brwiowego w ten sposób grozi także skaleczeniem. Krótkotrwałe efekty nie są tego warte.

Regulacja brwi – depilator

Nie powinno się także regulować brwi depilatorem. To urządzenie nieprzystosowane do usuwana owłosienia z twarzy, zwłaszcza z okolic oczu. Mało precyzyjna głowica depilatora mogłaby za jednym razem wyrwać zbyt dużo włosków; jest to ryzykowne.

Regulacja brwi – laser

Czy laserowe modelowanie brwi jest dobrym pomysłem? Z pewnością zachęca fakt, że laser usuwa niechciane owłosienie na stałe, ponieważ dezaktywuje mieszki włosowe i uszkadza cebulki. Osiągnięty laserem kształt brwi nie wymaga ciągłych korekt. Warto jednak pamiętać, że regulacja brwi laserem daje trwałe i nieodwracalne efekty – jeśli zabieg zostanie przeprowadzony nieprawidłowo i usuniemy zbyt dużo włosków, nie będzie można tego cofnąć. Jeśli więcej zdecydujemy się na laserowe usuwanie brwi, wybierzmy renomowany i polecany salon urody. A jeśli nie jesteśmy przekonani, sięgnijmy po inne metody regulacji brwi. Być może są mniej trwałe, ale też mniej ryzykowne.

Regulacja brwi – trymer

Pozornie nieciekawy gadżet, który znacznie ułatwia modelowanie brwi w domu. Trymer do brwi, czyli miniaturowa golarka przeznaczona specjalnie do regulowania kształtu włosków na łuku brwiowym. Ma delikatniejsze ostrze niż standardowa maszynka do golenia i kształt umożliwiający łatwe modelowanie brwi. Z wyglądu trymer do brwi przypomina malutki grzebyczek. Służy do łagodzenia kształtu brwi, poprawiania ich linii i pozbywania się drobnych włosków bez konieczności ich wyrywania. Co ważne, trymery do brwi są tanie i dostępne w niemal każdej drogerii. Można używać ich do momentu, aż się stępią. Koszt wymiany takiego trymera na nowy, nie jest jednak duży.