Nie ma nic bardziej irytującego niż czerwona krosta, blizna lub sińce pod oczami wyzierające zza pracochłonnie wykonanego makijażu. Rujnują efekt naszej pracy i to one przede wszystkim rzucają się w oczy. Jedynym ratunkiem dla tych niedoskonałości jest dobrze dobrany korektor. Poniższy artykuł omawia w skrócie rodzaje korektorów oraz radzi, jaki korektor wybrać do zamaskowania poszczególnych defektów na twarzy.

Rodzaje korektorów:

1. Płynne korektory

Są bardzo popularne. Występują w różnym stopniu krycia. Płynna konsystencja ułatwia nakładanie korektora na newralgiczne miejsca. Świetnie dają sobie rade zawrówno przy kamuflażu krostek, jak również blizn, zaczerwień na skórze i cieni pod oczami.

2. Korektory w sztyfcie

Są bardzo gęste i mają mocniejsze krycie. Nieumiejętnie stosowane mogą wyrządzić więcej szkody niż pożytku. Świetnie nadają się przy wieczornym makijażu, kiedy nie zdemaskuje ich jasne słoneczne światło.

3. Korektory w pędzelku

Najważniejszą ich rolą jest rozświetlenie, ponieważ zawierają drobinki odbijające światło. Nie mają właściwości intensywnie kryjących, dlatego nadają się głównie do maskowania cieni pod oczami.

Dobrze dobrany korektor powinien mieć ten sam kolor, co podkład. Należy również pamiętać, że nakładamy go dopiero po aplikacji podkładu na twarz. Tylko wówczas mamy szansę dobrze przykryć niedoskonałości. Istnieje cała gama korektorów, które występują w nietypowych kolorach. Dlaczego i do czego służą?

Korektory o barwach odbiegających od koloru podkładu mają za zadanie nie tylko przykryć krostę, bliznę lub sińce, ale również zneutralizować ich kolor barwą przeciwną do danej niedoskonałości. Dzięki temu użyjemy znacznie mniej kosmetyku niż w przypadku korektorów zbliżonych do karnacji (ich użycie wymagałoby większych pokładów kryjących na twarzy). Jak należy dobierać kolorowe korektory?

  • korektor o zielonej barwie– neutralizuje czerwone krosty, rumień i blizny na twarzy;
  • korektor o barwie żółtej lub pomarańczowej zamaskuje sińce pod oczami

Porada: jeśli boisz się używać korektora o pomarańczowej barwie, lub nie skłaniasz się ku dodatkowemu wydatkowi, dodaj do swojego zsynchronizowanego z podkładem korektora nieco pomarańczowej lub czerwonej pomadki. Muszą one mieć ciepły odcień, aby zadziałały neutralizująco na zimny błękit lub zieleń sińców. Powodzenia!