Masażer to skuteczny sposób na cellulit. Działa mechanicznie, dlatego rozbija tkankę tłuszczową. Ich wybór jest bardzo szeroki i zależy od wielu czynników. Niezależnie od modelu, trzeba używać go regularnie. Podpowiemy Ci jaki masażer na cellulit wybrać oraz opowiemy, co to takiego cellulit i jakie są przyczyny cellulitu, ponieważ uważamy, że warto znać wroga, by go zwalczyć.

Cellulit ‒ co to takiego?

Cellulit, zwie się skórką pomarańczowa, bo z wyglądu właśnie ją przypomina. To nieprawidłowe rozmieszczenie tkanki tłuszczowej pod skórą. Wygląda gruzdowato i tworzy nieregularne zgrubienia, więc nie dodaje uroku. Znacznie częściej pojawia się u kobiet oraz nasila się podczas ciąży i menopauzy. Cellulit pojawia się niezależnie od wagi, tuszy czy wzrostu. Dotyka zarówno osób z nadwagą, jak i szczupłych.

Przyczyny; dlaczego cellulit to przypadłość kobiet?

  1. Włókna kolagenu i elastyny, które tworzą tkankę łączną, u kobiet są ułożone równolegle, dlatego komórki tłuszczowe łatwo mogą przesuwać się między włóknami. Z kolei u mężczyzn są one umiejscowione siateczkowo i tym więc utrudniają komórkom tłuszczowym przemieszczanie się.
  2. U kobiet tkanka łączna jest delikatna i elastyczna, ma większą rozciągliwość, co sprzyja rozwojowi cellulitu.
  3. U kobiet komórki tłuszczowe są sferyczne; oznacza to że przemieszczają się na zewnątrz czyli w kierunku skóry, zaś u mężczyzn są płaskie, dlatego rozszerzają się horyzontalnie. Skutkuje to cellulitem u kobiet i jego brakiem u mężczyzn.

Sposób na cellulit? Aktywność fizyczna i masaż antycellulitowy, który możesz wykonać za pomocą masażera. Jaki masażer na cellulit wybrać?

Masażer antycellulitowy – rodzaje, opinie, skuteczność

Drewniany masażer na cellulit

Drewniany masażer to najprostsze i najtańsze urządzenie do walki z pomarańczową skórką. Stosuje się go przy problemach z przepływem limfy i nadmiarze tkanki tłuszczowej, doskonale sprawdza się na udach lub pośladkach, ale może powodować bolesność i siniaki na ramionach.
Drewniany masażer na cellulit jest solidnie wykonany, gdyż masaż z jego udziałem wymaga użycia siły. Aby uskutecznić ten rodzaj masażu antycellulitowego, warto sięgnąć po oliwkę do ciała (a najlepiej olejek kosmetyczny o właściwościach antycellulitowych), a na zakończenie zaaplikować krem ujędrniający.

Bańka chińska na cellulit

To znany i lubiany przyrząd na cellulit. bańka chińska jest dostępna w większości aptek i drogerii. Najlepiej zaopatrzyć się w cały zestaw, to znaczy cztery bańki różnej wielkości – są one przeznaczone do masażu różnych partii ciała. Bańki chińskie ujędrniają skórę, zmniejszając widoczność cellulitu i rozbijają tkankę tłuszczową zgromadzoną pod skórą. Nie da się wykonać masażu bez naturalnego olejku, dlatego razem z bańkami wybierz olejek migdałowy, arganowy lub mieszankę innych przeznaczonych do walki z cellulitem. Możesz wzbogacić taki olejek 2-3 kroplami olejku eterycznego z grejpfruta – ma on działanie silnie drenujące.

Ultradźwiękowy masażer na cellulit

Ultradźwiękowy masażer – jak wskazuje nazwa – opiera swoje działanie na emisji ultradźwięków. To nasila wibracje pod skórą, a w efekcie rozbija grudki tkanki tłuszczowej. Podczas masażu możesz dobierać dogodną dla siebie temperaturę, która ma wpływ na zwalczanie cellulitu.

Próżniowy masażer na cellulit

Próżniowy masażer na cellulit działa podobnie jak chińska bańka: pobudza pracę układu immunologicznego,więc oddziałuje na głębsze tkanki skóry. Masaż polega na zasysaniu partii ciała. Ważną kwestia jest tu regularność – masażer należy stosować w określonych odstępach czasu zalecanych przez producenta. daje on doskonałe efekty, ale stosowanie może powodować ból, a nawet pękanie naczynek krwionośnych