Samoopalacz to sposób na piękną i bezpieczną opaleniznę, bez szkodliwego promieniowania UV, które niszczy skórę i przyspiesza starzenie. Warto wybrać go dobrze, bo wiele z nich nie zdaje egzaminu i barwi skórę na nienaturalny odcień. Znaleźliśmy kilka godnych uwagi.

Lavera Samoopalacz do ciała i twarzy

Produkt z bio -olejkiem pozyskanym z orzechów makadamia i olejkiem słonecznikowym (oczywiście też w wersji bio). Nadaje skórze naturalny odcienia opalenizny, doskonale nawilża skórę. Samoopalacz Lavera jest naturalny i wegański, Bardzo łatwo się rozprowadza, ma przyjemny zapach i nie zostawia plam na skórze. Jest wydajny i przyjazny dla skóry.

Collistar Magic Face Drops samoopalacz w kroplach

Bardzo ciekawy kosmetyk, unikatowy samoopalacz (koncentrat samoopalający) do twarzy w postaci oleistych kropli. Dzięki nietypowej formule, na którą składa się ekstrakt z orzecha włoskiego oraz specjalny kompleks przyspieszający opalanie, produkt skraca czas, którego potrzebuje skóra, aby uzyskać kolor opalenizny. Ten samoopalacz to szybki, naturalny efekt, bez ryzyka pozostawienia smug na skórze. Doskonale się wchłania. Zawiera roślinne ekstrakty (z soi i kukurydzy) oraz odmładzającą witaminę E. Spowalnia starzenie i nawilża skórę.

Delikatnie brązujące mleczko do twarzy i ciała Yves Rocher

Producent zaznacza już w nazwie, ze mleczko jest delikatne i to prawda: nadaje bardzo subtelny odcień naturalnej opalenizny, a przy tym dobrze pielęgnuje skórę, nie przesusza jej, nie barwi ubrania. To brązujący kosmetyk o silnie nawilżających właściwościach. Kosmetyk został wzbogacony w wyciąg z mikołajka nadmorskiego.

La Roche-posay Autohelios Nawilżający Żel Opalający

Lekki żel, który doskonale się rozprowadza i dobrze pielęgnuje skórę. Jest delikatny, a przy tym skuteczny, a opalenizna wygląda naturalnie i trwało. Wyselekcjonowane składniki dopasowano do dopasowany skóry z tendencję do alergii słonecznych, która nie może być wystawiana na działanie promieni UVA i UVB.
Daje do 8-godzin nawilżenia, ma przyjemną konsystencję na bazie wody termalnej z La Roche-Posay znanej ze swych właściwości kojących.
Ten samoopalacz, dzięki konsystencji żel-kremu, łatwo i równomiernie rozprowadza się na skórze.

Cla­rins, Con­cen­tre Te­in­te Au­to­-Bron­zant In­ten­se

Nietypowy, bar­wio­ny sa­mo­opa­lacz w pły­nie do twa­rzy i de­kol­tu. Zadowoli nawet najbardziej wybrednych: płyn­ny, za­bar­wio­ny na ciem­no­brą­zo­wo sa­mo­opa­lacz nadaje się zarówno do twa­rzy, jak i de­kol­tu, o nietypowym składzie. Odnajdziesz w nim kom­bi­na­cję DHA i ery­tru­lo­zy, które dają efekt wyjątkowo pięknej, naturalnej opalenizny. Aplikacja jest przyjemna i nie brudzi dłoni (kosmetyk nakłada się wacikiem).

Jak prawidłowo nakładać samoopalacz?

Każdy kosmetyk tego typu należy nakładać na czystą i suchą skórę, najlepiej po dokładnym peelingu, który ją wygładzi i zwiększy chłonność. Należy aplikować samoopalacz równomiernie na czystą skórę, zwracając bardzo uwagę na kolana, łokcie, kostki oraz stopy, aby uniknąć przebarwień. Pozostawić do wchłonięcia oraz umyć dokładnie dłonie.