Cellulit dotyka kobiety bez względu na wiek i wagę. Za ich przyczynę uważa się genetykę, zaburzenia krążenia, problemy hormonalne, siedzący tryb życia, błędy żywieniowe, nadużywanie leków, a nawet zły stan psychoemocjonalny. Na szczęście jest coraz więcej sposobów na walkę z cellulitem. Jednym z nich jest biomezoterapia. Na czym polega, jaki jest jej przebieg i jakie rodzaje cellulitu uwzględnia?
Na czym polega biomezoterapia?
Biomezoterapia polega na bezpośrednim wstrzykiwaniu w miejsca zmienione chorobowo substancji leczniczych o odpowiednim stężeniu i składzie. Wykorzystuje się w tym celu antyhomotoksyczne leki zawierające składniki pochodzenia naturalnego, które stymulują tkanki. Biomezoterapia je ujędrnia i poprawia napięcie skóry, a w efekcie umożliwia uzyskanie młodszego wyglądu. Ponadto aktywizuje funkcje komórkowe i enzymatyczne, a także pobudza syntezę proteoglikanów oraz włókien kolagenu i elastyny.
Rodzaje cellulitu
Leki homeopatyczne stosowane w biomezoterapii dobiera się do typu cellulitu. Mogą różnie działać: regulować gospodarkę hormonalną, pobudzać układ krążenia, stymulować drenaż limfatyczny lub dotleniać tkanki.
Rodzaje cellulitu:
- Cellulit występujący u kobiet o mocnej budowie, u których dodatkowe kilogramy są rozłożone równomiernie.
- Cellulit występujący u kobiet wysokich i smukłych, który lokuje się w dolnej części brzucha i w górnych partiach bioder.
- Cellulit występujący u kobiet o regularnej i atletycznej budowie ciała. Te panie nie są otyłe, lecz masywne. W ich przypadku cellulit lokuje się po zewnętrznej stronie bioder.
- Cellulit występujący u kobiet, które równolegle mają wady innego typu, takie jak zez, wady uzębienia, boczno-tylne skrzywienie kręgosłupa. Miejsca tworzenia się cellulitu są trudne do określenia. Te panie mają przesuszoną skórę i tendencję do rozstępów.
Biomezoterapia – przebieg
Przed zabiegiem skóra pacjenta jest znieczulana za pomocą specjalnego kremu, który zawiera lignokainę. Później lekarz wstrzykuje preparat za pomocą cienkiej igiełki z użyciem odpowiedniego aparatu. Biomezoterapia obejmuje 4-6 zabiegów co 2-3 tygodnie, a efekty widać już po kilku tygodniach.
Dodaj komentarz