Która z nas nie lubi malować pazurków? Kolorowe, w paski, z dżetami, a może ozdobione naklejkami. Sposobów zdobienia płytki paznokcia, a tym samym dłoni, jest naprawdę sporo. Jeżeli i ty jesteś fanką manicure, sprawdź, jak prawidłowo pielęgnować skórki, w jaki sposób używać lakierów do paznokci i jak piłować paznokcie.

Błąd numer jeden: nieodtłuszczona płytka paznokcia

Pomyśl, co stałoby się, gdyby malarz położył farbę na nieoczyszczoną i niezagruntowaną ścianę? Efekt końcowy nie byłby zadowalający, a pokój nie wyglądałby tak, jak tego oczekiwałaś. Tak samo jest z malowaniem paznokci. Jeżeli nie odtłuścisz płytki, manicure po prostu nie uda się. To właśnie dlatego każda kosmetyczka oczyszcza pazurki z resztek lakieru, sebum, mikroskopijnych pyłków i kurzu. Do tego celu używa specjalnego płynu. Jednak ty możesz wykorzystać zwyczajny zmywacz do paznokci. Manicure na pewno ci się uda.

Błąd numer dwa: niepoprawnie spiłowane pazurki

Każda kosmetyczka powie ci, że najlepszym pilniczkiem jest ten wykonany ze szkła. Oczywiście trwały materiał nie wystarczy, aby paznokcie wyglądały pięknie. Bardzo ważne jest to, w jaki sposób je spiłujesz. Jeśli zależy ci na tym, aby mieć zdrowe i mocne płytki paznokci, to powinnaś piłować je w jednym kierunku. W ten sposób unikniesz łamania, rozdwajania i kruszenia się pazurków. Pamiętaj więc, aby pilniczek przesuwać od zewnętrznych części do środka płytki.

Błąd numer trzy: zaniedbane skórki

Suche, odstające, zarastające paznokieć. Skórki nie mogą takie być. Pamiętaj, że ładny i profesjonalny manicure to nie tylko pomalowane paznokcie. Skórki decydują o efekcie końcowym i wyglądzie palców, a nawet dłoni. Jak zatem je wypielęgnować? Zrób to tak, jak najlepsza kosmetyczka. Drewnianym patyczkiem odsuń je od paznokci. Nigdy nie obcinaj skórek – mogłabyś doprowadzić do podrażnienia lub zakażenia. Pamiętaj, aby regularnie nawilżać paznokcie, skórki i dłonie.

Błąd numer cztery: niewypolerowane paznokcie

Po co polerować płytkę paznokcia? Dzięki temu prostemu trikowi pozbędziesz się nierówności, a paznokciom zapewnisz połysk. Co więcej, nakładanie lakieru stanie się o wiele prostsze. Jakiej polerki używać? Wybierz taką, która ma delikatną powierzchnię. Wypróbuj polerkę w kształcie bloczku, ze ściankami o różnej ziarnistości.

Błąd numer pięć: manicure bez bazy pod lakier

Czy wiesz czym to grozi? Lakiery w ciemnych kolorach odbarwiają płytkę paznokcia. Co więcej, manicure, który zrobiłaś bez zastosowania bazy, nie jest trwały. Jak sama rozumiesz, malowanie paznokci bezbarwną bazą jest bardzo ważne. Produkt ten nie tylko zabezpiecza paznokcie przed przebarwieniem i zniszczeniem, ale też sprawia, że manicure dłużej się utrzymuje, a lakier nie zdziera się.