Dobrze wyprofilowany pędzel to podstawa perfekcyjnego makijażu. Profesjonalni makijażyści potwierdzają: to, co jest najważniejsze w ich pracy, to narzędzia, którymi się posługują. Jakie są najbardziej polecane pędzle do makijażu? Skompletuj swój zestaw.

Dobry pędzel do makijażu musi być dobrze wyprofilowany i wykonany z najlepszej jakości materiałów, które dobrze współpracują zarówno ze skórą, jak i kosmetykami kolorowymi. Jeśli cienie do powiek osypują się z pędzla albo wręcz przeciwnie wbijają się w niego i niewygodnie jest nanosić je na skórę, to nie jest dobry pędzel do makijażu.

Nikt jednak nie powiedział, że dobry pędzel do makijażu musi być drogi. Nie zawsze te najdroższe propozycje są najlepszej jakości. Często płacimy tylko za logo lub wygląd. Poniższe zestawienie to propozycja dobrze zaprojektowanych pędzli, które świetnie sprawdzają się w makijażu i nie nadwyrężają budżetu.

OTO NAJPOPULARNIEJSZE PĘDZLE DO MAKIJAŻU:

e.l.f Powder Brush – pędzel do pudru, różu, bronzera

Pędzel do pudru, który wykonano z antybakteryjnego, syntetycznego taklonu (modyfikowanego włosia poliestrowego). Zarówno włosie, jak i trzonek, są całkowicie czarne. Dzięki takim materiałom jest to pędzel hipoalergiczny. Jego gęstość i odpowiedni sposób ścięcia sprawiają, że e.l.f. Powder Brush idealnie nadaje się do nakładania różu lub bronzera oraz do wykańczania makijażu pudrem każdego rodzaju.

Real Techniques Powder Brush – pędzel do pudru, różu, bronzera

Kolejna propozycja z taklonu, czyli włosia syntetycznego, które w tym przypadku jest dwukolorowe i ścięte na okrągło. Solidna rączka Real Techniques Powder Brush ułatwia jego trzymanie, natomiast miękkie, puszyste i elastyczne włosie zapewnia lekkie lub średnie krycie. To idealny pędzel do pudru, różu lub bronzera, ponieważ świetnie blenduje i daje naturalny efekt. Miękko otula twarz i przyjemnie się nim pracuje.

EcoTools Mattifying Finish Brush – pędzel do pudru

Jaśniejsza, ekologiczna wersja standardowego pędzla do pudru. Trzonek z jasnego drewna świetnie komponuje się z jasnym włosiem syntetycznym i zdobieniami w kolorze jasnego błękitu. EcoTools Mattifying Finish Brush to dobra propozycja dla osób, które zaczynają przygodę z makijażem. Zapewnia gładkie wykończenie i ma dodatkową zaletę – wzmacnia efekt matowienia cery.

Kashuk Tools Domed Multi-Purpose Brush – pędzel wielofunkcyjny

Wygląda niepozornie, ale jest dobrym przyjacielem każdej kobiety. Czemu? Dlatego, że nadaje się do użycia z wieloma produktami np. cieniami do powiek, różem, korektorem itp. Choć według opinii najlepiej spisuje się z rozświetlaczem. Kashuk Tools Domed Multi-Purpose Brush ma jasne, krótkie i ścięte na okrągło włosie, a trzonek jest czarny i oryginalnie wyprofilowany.

Pixie Cosmetics Flat Top Buffing Brush – pędzel do podkładu

Najlepsze do podkładu okazuje się włosie nylonowe, które bardzo dobrze się czyści i nie absorbuje kosmetyków. Ścięty na płasko i bardzo gęsty pędzel Pixie Flat Top Buffing Brush nadaje się nawet do skóry wrażliwej, ponieważ nie wywołuje podrażnień. Idealnie rozprowadza podkłady o różnej konsystencji (żelowej, płynnej, mineralnej) bez efektu smug. Efekt uzyskany tym pędzlem jest bardzo naturalny.