Podwójny podbródek, opadające policzki, zmarszczki i smutny wyraz twarzy. Na takie niedoskonałości najczęściej skarżą się kobiety po 40 roku życia. To właśnie wtedy dochodzi do większości procesów związanych ze starzeniem: ubytku kwasu hialuronowego, kolagenu i elastyny, zaniku napięcia skóry i mięśni, utraty naturalnego blasku i kolorytu cery. Jeżeli i ty zauważyłaś u siebie takie niedoskonałości, to wolumetria twarzy jest właśnie dla ciebie.
Dlaczego twarz traci ładny wygląd?
Wraz z upływem lat poziom kwasu hialuronowego i kolagenu zmniejsza się. Skóra traci prawidłowe nawilżenie, staje się szorstka i sucha, a podskórna tkanka tłuszczowa zanika. Skóra zaczyna wiotczeć, a twarz traci młodzieńczy wygląd. Jeżeli zauważyłaś u siebie utratę owalu twarzy, pogłębienie się bruzd nosowo-wargowych, opadające policzki (tzw. chomiki) lub obwisłą skórę na twarzy, to zabieg wolumetrii jest właśnie dla ciebie. Mogą poddać się mu zarówno panie, jak i panowie, czyli wszyscy ci, którzy chcą znów poczuć się młodo i wyglądać atrakcyjnie.
Czy wiesz, że wolumetrię stosuje się również w nieco innych celach? Służy jako terapia uzupełniająca dla tradycyjnego liftingu twarzy. Można ją wykorzystać w celu dodania objętości twarzy po intensywnym odchudzaniu, w przypadkach zwiotczenia naskórka, zaokrąglenia zbyt szczupłej twarzy lub w celu zachowania symetrii i równowagi proporcji twarzy. Wolumetria twarzy stanowi też alternatywę dla liftingu chirurgicznego.
Wolumetria twarzy – co to jest?
To zabieg mający na celu modelowanie twarzy. Jest mało inwazyjny i bezbolesny. Zaraz po jego zakończeniu pacjent może wrócić do domu i normalnie funkcjonować. Wolumetria twarzy daje długotrwałe efekty – utrzymują się nawet do 18 miesięcy. Lekarz po przeprowadzeniu wywiadu oczyszcza i odkaża skórę. Następnie wstrzykuje preparat za pomocą cienkiej igły lub mikrokaniuli po uprzednim znieczuleniu. W tym czasie może pojawić się uczucie delikatnego rozpychania. Zabieg trwa około 30 minut i rzadko pojawiają się zaczerwienienia lub zasinienia w miejscu wprowadzenia igły. Można je złagodzić kremem zaleconym przez lekarza. Przed zabiegiem nie można przyjmować leków przeciwbólowych i przeciwzakrzepowych, a w dniu zabiegu zabronione jest spożywanie alkoholu za względu na wpływ na krążenie krwi. Po wolumetrii twarzy nie należy robić makijażu, korzystać z sauny, łaźni parowych, solarium i komór zimna oraz poddawać się laseroterapii. Nie wolno także uciskać, dotykać i ugniatać tych części twarzy, w których wstrzyknięty był kwas hialuronowy lub inny preparat modelujący.
Wolumetria twarzy – przeciwwskazania
Przeciwwskazaniami do zabiegu wolumetrii twarzy są:
- ciąża i karmienie piersią,
- aktywna infekcja w miejscu podania kwasu hialuronowego,
- nadwrażliwość na składnik preparatu,
- choroby autoimmunologiczne,
- cukrzyca,
- skłonność do powstawania blizn przerostowych,
- choroby nowotworowe,
- noszenie aparatu ortodontycznego,
- łuszczyca,
- trądzik.
Są to takie przeciwwskazania, które są charakterystyczne dla każdego zabiegu iniekcyjnego. Jeżeli choć jedno z nich cię dotyczy, to nie możesz poddać się zabiegowi wolumetrii twarzy. Rzadko po zabiegu pojawiają się objawy niepożądane. Zalicza się do nich między innymi: zaczerwienienie i obrzęk, ból w miejscu wstrzyknięcia, świąd i nadwrażliwość.
Wolumetria twarzy – efekty
Efektami zabiegu wolumetrii twarzy są:
- poprawa owalu twarzy,
- redukcja opadających policzków,
- wypełnienie zapadniętych policzków i skroni,
- podkreślenie kości policzkowych,
- wypełnienie „doliny łez”,
- uwydatnienie żuchwy i brody,
- redukcja drugiego podbródka,
- uelastycznienie i nawilżenie skóry,
- redukcja głębokich zmarszczek i bruzd.
Jakie preparaty stosuje się podczas wolumetrii?
Podczas zabiegu wolumetrii stosuje się preparaty zawierające wysoko usieciowany kwas hialuronowy lub stymulatory kolagenu. Można używać również tkanki tłuszczowej pacjenta i różnego rodzaju implantów (brody, żuchwy, policzków). Preparaty z kwasem hialuronowym mają gęściejszą formułę i różnią się od tych, które są stosowane do wypełniania zmarszczek i bruzd. Mają one większą odporność na rozkład w organizmie.
Dodaj komentarz