Regularne przedłużanie rzęs. Codzienne stosowanie wodoodpornej maskary. Niezmywanie makijażu na noc. Zbyt energicznie pocieranie oczu nasączonym wacikiem w trakcie demakijażu. Nawet nieodpowiednia dieta i używanie zalotki. Wszystko to ma bezpośredni wpływ na kondycję włosków okalających nasze oczy. Wzmocnienie rzęs jest wówczas jedynym ratunkiem. Co robić i jak przygotować się do pielęgnacyjnej walki o piękne rzęsy?

Nie ma to, jak powiedzieć sobie „chcę mieć piękne rzęsy” i nie zrobić z tym nic. Szansa jest tuż-tuż, a my ją marnujemy, bo nie wiemy nawet, z której strony zabrać się do pielęgnacji. Dbanie o rzęsy to z pewnością niezbyt łatwa sprawa, kiedy nie mamy podstawowej wiedzy. Co trzeba wiedzieć i jaki ma to wpływ na decyzje w sprawie metod na wzmocnienie rzęs?

Co szkodzi rzęsom?

Warto zacząć od tego, co szkodzi rzęsom. Takich czynników jest przynajmniej kilka, a każdy z nich działa niekorzystnie na zdrowie tych malutkich włosków w innym stopniu. Szkodliwe są już pojedynczo, a ich kumulacja na pewno nie wróży rzęsom nic dobrego. Wzmocnienie rzęs nigdy nie będzie skuteczne, jeśli nie wyeliminujemy właśnie tych niebezpiecznych czynników.

Czynniki szkodliwe dla rzęs:

 • nieodpowiedni dobór kosmetyków – wpływa niekorzystnie na rzęsy, bo może dostarczać niewłaściwych substancji odżywczych, uczulać, podrażniać i obciążać włoski; rzęsy wymagają odpowiedniej pielęgnacji i stosowania kosmetyków, dzięki którym wzmocnienie rzęs będzie możliwe; warto zwracać uwagę na wybór produktów do makijażu/demakijażu i wybierać te, które mają naturalne składy, dużo pozytywnych substancji aktywnych i są przeznaczone do okolic oczu.
 • nieumiejętny demakijaż oczu – może skutkować mechanicznymi uszkodzeniami włosków, które z natury są bardzo delikatne; rzęsy to jedne z najcieńszych włosów na naszym ciele i bardzo łatwo o ich złamanie, wyrwanie, powyginanie i ogólne osłabienie, jeśli nie podejdziemy do nich odpowiednio; demakijaż musi być delikatny, zawsze powolnymi ruchami w jednym kierunku i z użyciem delikatnych substancji oczyszczających; tylko wtedy nie wyrządzimy sobie krzywdy.
 • nadużywanie makijażu –  również przyczynia się do osłabienia rzęs; zbyt częste malowanie się i używanie dużej ilości kosmetyków do makijażu pogarsza stan rzęs; osłabienie jest tutaj wynikiem regularnego obciążania rzęs tłustymi i ciężkimi maskarami; wodoodporne tusze do rzęs ograniczają dostęp tlenu, o czym trzeba wiedzieć; ważny jest także skład maskar, który niestety w większości przypadków kompletnie i niesłusznie ignorujemy.
 • brak zbilansowanej diety – także ma wpływ na kondycję rzęs, chociaż niebezpośrednio; wzmocnienie rzęs powinno zaczynać się właśnie w diecie, która musi być zbilansowana; to z posiłkiem dostarczamy najwięcej składników odżywczych o działaniu wzmacniającym; włoski lepiej się ukorzeniają i są bardziej produktywne, kiedy od wewnątrz dostarczamy im odpowiednie ilości witamin, mikroelementów i kwasów tłuszczowych; zbilansowana dieta to podstawa.
 • przedłużanie semipermanentne – ma chyba najbardziej niszczący wpływ na rzęsy; wzmocnienie rzęs to konieczność po zdjęciu przedłużenia, bo pod warstwą kleju i ciężarem syntetycznych włosków naturalne rzęsy bardzo się osłabiają; im bardziej zaawansowana metod, tym większy problem dla rzęs; bardzo łatwo o uczulenia (szczególnie na rzęsy pochodzenia zwierzęcego np. z futra norek), mechaniczne naruszenie struktury rzęs oraz negatywne dociążenie.

Oczywiście oprócz tych podstawowych czynników, które szkodzą rzęsom, istnieje jeszcze szereg innych. Warto doczytać nieco na ten temat, żeby mieć pewność, że wykluczamy wszystko, co źle wpływa na rzęsy. Tymczasem warto przejść do czynników pozytywnych.

Co działa na wzmocnienie rzęs?

Całe szczęście, że czynników o działaniu pozytywnych jest dużo więcej niż tych koniecznych do wykluczenia. Jeśli naszym celem jest wzmocnienie rzęs, trzeba je wziąć pod uwagę. Można wybrać jeden lub więcej z czynników i wprowadzić go do swojej pielęgnacji. Dobrym rozwiązaniem jest też zastosowanie odżywki do rzęs i brwi Nanolash, która łączy w sobie kompleksowość ze skutecznością potwierdzoną wieloma testami i badaniami.

Czynniki działające na wzmocnienie rzęs:

 • witaminy A, E, H, F, C i witaminy z grupy B
 • niezbędne dla włosów minerały: żelazo, cynk i miedź
 • oleje roślinne o działaniu ochronnym i odżywczym
 • ekstrakty, które mają pozytywny wpływ na włosy
 • bogate w składniki odżywcze, lekkie maskary
 • ograniczenie ww. czynników szkodliwych

Numer jeden na wzmocnienie rzęs wśród kobiet:
ODŻYWKA DO RZĘS I BRWI NANOLASH
Nanolash - wzmocnienie dla rzes i brwiWiele w powyższych czynników o pozytywnym działaniu na rzęsy łączy w sobie kompleksowa odżywka do rzęs i brwi marki Nanolash. To łagodny, a zarazem bardzo skuteczny kosmetyk bazujący na połączeniu naturalnych ekstraktów roślinnych i substancji bogatych w niezbędne rzęsom elementy. Działa prościej i lepiej niż naturalne sposoby pielęgnacji rzęs i wszystkie inne, konkurencyjne produkty o podobnych właściwościach.

3 ml – tylko czy aż?

Za cenę dobrej maskary otrzymujemy serum Nanolash, które ma wystarczać nawet na pół roku regularnej aplikacji. Wodnista formuła i bardzo precyzyjny aplikator podnoszą wydajność kosmetyku i bardzo ułatwiają korzystanie. Wystarczy maznąć cienkim pędzelkiem tuż u nasady rzęs, a serum po kilku sekundach wchłonie się i zacznie działać na cebulki włosowe. Wzmocnienie rzęs gwarantowane jest już po kilku dniach, a przyspieszony wzrost po kilku tygodniach.

Odżywka do rzęs i brwi Nanolash to całkowicie innowacyjne podejście do pielęgnacji okolic oczu. Nie tylko odżywia i wzmacnia rzęsy od nasady po końce, ale jednocześnie stymuluje ich wzrost. Dzięki temu włoski stają się dłuższe, grubsze i piękniejsze w stosunkowo krótkim czasie. Wzmocnienie rzęs nie jest zatem jedynym efektem stosowania tego kosmetyku. Nanolash można, a nawet warto stosować po nieudanym przedłużaniu lub w innych sytuacjach, kiedy rzęs wymagają szczególnej ochrony. Działanie serum jest na tyle skuteczne, że poradzi sobie nawet w trudnych przypadkach. Więcej informacji znajduje się na stronie producenta.