Dobrze dobrany podkład jest jak druga skóra. Czy wiesz, jak go prawidłowo dobrać i nakładać? Sukces tkwi bowiem nie tylko w dopasowaniu ale też w odpowiedniej aplikacji. Z naszym poradnikiem wszystko się uda! Sprawdź, jak dobrze wybrać i po mistrzowsku nałożyć podkład do twarzy. 

Podkład do twarzy – dobierz go do typu cery

Zanim zaczniesz się zastanawiać nad firmą, ceną i sposobem aplikacji określ ważną rzecz, a mianowicie to, jaką masz cerę. Czego oczekujesz od swojego podkładu? Czy masz na buzi przebarwienia i niedoskonałości i potrzebujesz podkładu o mocnym kryciu, czy może chcesz, aby był lekki, ale trwały i niemal niewidoczny? Może masz cerę tłustą i podkład pomoże ci zahamować świecenie się skóry? Jeśli masz na twarzy krostki – pewnie zainteresuje cię podkład antybakteryjny. Nasza redakcja podpowiada: niezależnie od rodzaju cery, zawsze sprawdzaj, czy podkład chroni skórę przed promieniowanie UV i wybieraj ten, który ma filtr minimum SPF20.

Podkład do twarzy – jak prawidłowo wybrać kolor?

Gdy już znasz przeznaczenie swojego podkładu, czyli wiesz, do jakiego typu cery go dobierasz, ora na określenie koloru. Robi się to w dwóch krokach:

  1. Sprawdź, jaką masz tonację: ciepłą, czy zimną?
  2. Wybierz 2-4 odcienie które przypominają odcień twojej skóry. 

Tonacja mówi ci o tym, jakie odcienie podkładu należy wybrać w kolejnym etapie. Jesli masz chłodną tonację, nie będą ci pasowały ciepłe, oliwkowe odcienie, ani brzoskwinie. Najczęściej kolory, które wpisują sie w ten typ cery to beże. Istnieje też gama podkładów o odcieniach neutralnych, czyli pasujących do każdej karnacji. Jak poznać tonację skóry? Przyjrzyj sie żyłkom na nadgarstkach. Jeśli są niebieskie – masz zimną tonację. Jesli zielone: ciepłą. Jesli potrafisz wyodrębnić oba te kolory – twoja tonacja jest neutralna.

Jesli już wiesz, jaką masz tonacje skóry, wybierz 3 odcienie, które do niej pasują. Możesz poprosić o pomoc kosmetyczkę. Najlepiej nie testuj ich w drogerii, lecz wyjdź na dwór i oceń, jak podkład wygląda w świetle dziennym. Nałóż każdy  z nich cienką linią od żuchwy, w kierunku policzka. Jeden z pewnością będzie najbliższy twojej karnacji. Być może od razu trafiłaś na odcień idealny, jeśli nie – wróć do drogerii i poproś o jaśniejszy lub ciemniejszy. Test kolorów z pewnością pozwoli ci wyłonić podkład idealny!

Podkład do twarzy – jak go nakładać? 

Skoro już znalazłaś swój jedyny i idealny podkład do twarzy, naucz sie go nakładać niczym wytrawna wizażystka – to wcale nie jest trudne. Nawet jeśli nakładasz go palcami, możesz to zrobić profesjonalnie: po prostu wklepuj go w skórę, zamiast wcierać. Dzięki temu podkład doskonale zasymiluje się ze skórą. Doskonałą metodą aplikacji podkładu, kochaną przez wszystkie wizażanki, jest aplikacja za pomocą gąbeczki beauty blender. Pamiętaj, by była ona lekko wilgotna, ale nie mokra. Zwilż ją hydrolatem: to dodatkowa pielęgnacja skóry. Wiele osób do makijażu stosuje też płaski pędzel i jest on jednym z najlepszych narzędzi w rękach makijażystów. Tobie także będzie służył doskonale, jesli po pierwsze wybierzesz dobry pędzel, np. Zoeva, a po drugie zwilżysz go lekko przed aplikacją i niespiesznie zaczniesz stemplować skórę pędzlem z odrobiną podkładu. Tak nałożony podkład jest trwalszy, a dodatkowo nie stworzy efektu maski na buzi.