Makijaż brwi wydaje się skomplikowany, ale wcale nie jest, o ile jesteśmy w nim wprawione. Kobiety, które codziennie malują brwi, poświęcają na to niewiele czasu i cieszą się satysfakcjonującym efektem. Umiejętnie wykonany makijaż brwi nie tylko podkreśla i modeluje brwi oraz akcentuje ich kolor, lecz także optycznie powiększa oczy. Jak wykonać makijaż brwi kredką i jak wykonać go cieniem? Czy istnieją sposoby na szybki makijaż brwi? Przedstawiamy ogólne zasady makijażu brwi.

Makijaż brwi – ogólne zasady

Po pierwsze, kobiety, które chcą mieć gęste brwi i nadać im dowolny kształt, powinny stosować odżywkę na porost brwi. Należy ją nakładać codziennie, aby po paru tygodniach cieszyć się pożądanym efektem.

Po drugie, przed nałożeniem żelu, cienia lub innego wypełniacza należy dokładnie wyczesać brwi szczoteczką i wygładzić palcem – dzięki temu wrócą do swojego pierwotnego kształtu.

Ponadto kolor wypełnienia – niezależnie od tego, czy jest to cień, kredka, czy żel modelujący – powinien być zbliżony do koloru brwi, a najlepiej nieznacznie jaśniejszy. Duży kontrast między kolorem wypełnienia a naturalną barwą brwi nie będzie wyglądał efektownie.

Co więcej, kredki o tłustej konsystencji nie są dobrym rozwiązaniem, ponieważ wypełnienie może osiadać na brwiach i dawać nienaturalny efekt.

I wreszcie: do makijażu brwi warto używać skośnego pędzelka o twardym i sztywnym włosiu, który odpowiednio wymodeluje kontur brwi.

Sposoby na szybki makijaż brwi

Aby szybko wystylizować brwi, warto użyć żelu do modelowania z kolorem. Najpierw należy je wyczesać grzebykiem lub szczoteczką zgodnie z kierunkiem wzrostu włosa. Odpowiednio wyregulowane brwi układające się w ostre łuki to wystarczający makijaż brwi. Zastosowanie żelu utrwalającego lub koloryzującego sprawi, że brwi w tej stylizacji przetrwają cały dzień.

Jak wykonać makijaż brwi kredką?

Kredką należy pokrywać jedynie te fragmenty łuków brwiowych, w których występują prześwity lub nierówności. Na początku należy skupić się na wyrównaniu kolorytu i dociągnięciu łuku, jeżeli nie jest on dostatecznie długi. Makijaż zaczynamy od zewnętrznych części łuku – kredkę prowadzimy delikatnie, aby kolor nie był zbyt intensywny. Ta metoda ma na celu przede wszystkim ujednolicenie koloru brwi, a tym samym uwydatnienie i wypełnienie istniejącego konturu. Nie ma potrzeby dodatkowo obrysowywać brwi na górze i na dole łuku. W wewnętrznym kąciku brwi wypełniamy prześwity w stronę, w którą naturalnie rosną włosy, czyli ku górze. Po zakończeniu wypełniania łuku brwiowego kredką należy wyczesać brwi szczoteczką – od wewnętrznej do zewnętrznej strony łuku. Wyciągamy brwi szczoteczką w stronę górnej linii łuku, aby wyrównać kontur. Szczoteczka pozwala równomiernie rozprowadzić nadmiar kredki.

Jak wykonać makijaż brwi cieniem?

Kolor cienia powinien być zbliżony do koloru brwi. W przypadku braku wprawy w makijażu brwi cieniem warto wybrać kosmetyk o ton jaśniejszy niż kolor brwi, który dzięki temu nie będzie się nienaturalnie odznaczał. Makijaż wykonujemy skośnym, ostro zakończonym pędzelkiem, który pełni rolę konturówki. Rytuał rozpoczynamy od nałożenia cienia w tych miejscach, w których występują prześwity. Brwi zaczynamy malować od części zewnętrznej, a jeżeli jest taka potrzeba, delikatnie przedłużamy ich linię. Następnie skupiamy się na wewnętrznej części łuku, a mianowicie tworzymy ostry kontur przy wewnętrznej krawędzi brwi. Powtarzamy czynność na górnym łuku. Brwi przeczesujemy szczoteczką i za jej pomocą wyrównujemy kontur od góry.

Zaawansowana wersja makijażu brwi zakłada aplikację korektora. W tym celu należy nałożyć na pędzelek odrobinę kryjącego korektora, który na co dzień służy nam do tuszowania niedoskonałości. Korektor aplikujemy pod wewnętrznym łukiem brwi, tuż przy krawędzi, po czym robimy to samo w przypadku łuku zewnętrznego. Nakładamy go bardzo delikatnie i oszczędnie, ponieważ mamy na celu jedynie optyczne powiększenie powieki i podkreślenie idealnie obrysowanego łuku.