Swoje mineralne odpowiedniki mają kosmetyki takie jak pudry, podkłady (kryjące, rozświetlające i matujące), korektory, cienie do powiek, róże, bronzery oraz tusze i eyelinery. Po kosmetyki mineralne sięgają zwłaszcza kobiety o cerze wrażliwej i alergicznej, ponieważ są to produkty naturalne i nie uczulają. Nie każdy wie, że należy je aplikować w inny sposób niż klasyczne kosmetyki. Jak nakładać mineralny podkład, korektor i cień do powiek, czyli w jaki sposób wykonać makijaż kosmetykami mineralnymi?

Makijaż kosmetykami mineralnymi

Kosmetyki mineralne mają sypką konsystencję, przez co łatwo się osypują i dlatego ich aplikacja wymaga wprawy. Przede wszystkim podczas nakładania kosmetyków mineralnych nie należy umieszczać pędzla w słoiku z produktem. Zamiast tego wystarczy wysypać odrobinę proszku do szklanej lub plastikowej nakrętki i nabrać go pędzlem. Jeżeli potem nie strzepniemy nadmiaru pudru, na twarzy mogą pozostać smugi z osypującego się proszku. Z tego powodu lepiej kilkukrotnie powtórzyć tę czynność niż zaaplikować za dużo kosmetyku na raz. Kosmetyki mineralne warto nakładać stopniowo także dlatego, że nadmiar proszku na twarzy wywoła efekt maski, a te są bardzo wydajne. Ponadto lepiej jest aplikować kilka cienkich warstw produktu niż jedną grubą, ponieważ stopniowanie kolorytu twarzy umożliwia zaprzestanie tej czynności dokładnie w momencie uzyskania idealnego odcienia.

Jak nakładać podkład mineralny?

Podkład mineralny różni się konsystencją od swojego klasycznego odpowiednika ‒ jest sypki i ma lekką formułę, dzięki czemu nie zatyka porów. Zanim przystąpimy do aplikacji podkładu mineralnego, powinnyśmy wybrać odpowiedni pędzel, to znaczy flat top lub kabuki. Zbite i gęste włosie ściętego na płasko flat topa zapewnia lepsze krycie niż mniej zwarte, bardziej puszyste włosie zaokrąglonego pędzla kabuki. Osoby o szczególnie wrażliwej cerze powinny zdecydować się właśnie na niego, ponieważ jest bardzo miękki i delikatny, mimo że został wykonany z syntetycznego włosia. Jego struktura kwalifikuje go do stosowania przy każdym rodzaju cery.

Przed aplikacją podkładu należy dokładnie nawilżyć twarz kremem i poczekać, aż się wchłonie. W przypadku cery tłustej nałożenie podkładu warto poprzedzić aplikacją cienkiej warstwy pudru transparentnego. Podkład mineralny nie powinien być sypany na twarz, lecz w nią wcieramy okrężnymi ruchami. Podkład nakładamy od policzków i kierujemy się ku brzegowi twarzy.

Jak nakładać korektor mineralny?

Także korektor mineralny ma lekką, sypką konsystencję, która mimo to jest niezwykle gęsta i dobrze wtapia się w karnację. Postępujemy z nim w podobny sposób jak z podkładem o takich właściwościach, to znaczy wysypujemy niewielką ilość na wieczko opakowania i zanurzamy w niej mały pędzelek. Kosmetyk należy wbijać w pędzelek mocno i dokładnie, a jego nadmiar strzepywać na wieczko. Korektor nanosimy na twarz korektor na te partie twarzy, które tego potrzebują. Wcieramy go w skórę tak długo, aż uzyskamy odpowiednie krycie.

Jak nakładać mineralny cień do powiek?

Mineralny cień do powiek można nakładać na sucho i na mokro. Aplikowany na mokro będzie miał intensywniejszy kolor. Aby go zastosować, należy wysypać odrobinę kosmetyku na pokrywkę i małym pędzelkiem energicznie wbić pyłek w pędzel.