Wiecznie puszące się, naelektryzowane pasma? Na pewno już masz ich dość. Są trudne w stylizacji, wydajesz mnóstwo pieniędzy, aby problem zniknął, a on wciąż się nasila. Jak poradzić sobie z niesfornymi kosmykami za pomocą niedrogich, domowych sposobów?

Włosy puszą się z wielu przyczyn. Zazwyczaj dzieje się tak, gdy są zniszczone, sztywne i szorstkie. Problem pojawia się przede wszystkich u osób, które regularnie farbują czy rozjaśniają włosy lub poddają je trwałej ondulacji. W lecie problem nasila się w szczególności, ponieważ pasma wystawiane są na działanie promieni słonecznych. Puszenie się włosów powoduje także szereg innych czynników. W szczególności to wina niewłaściwej pielęgnacji, np. zbyt duży protein lub źle dobrany olejek. Wszystko to może przyczynić się do puszenia się włosów.

Domowe sposoby na puszące się włosy

Istnieje wiele domowych, skutecznych sposobów, aby poradzić sobie z problemem puszących się pasm. Warto wprowadzić odpowiednie nawyki pielęgnacyjne, dzięki którym pozbędziesz się niezdyscyplinowania na swojej głowie.

1. Od razu po umyciu włosów i użyciu odżywki domknij łuski chłodną wodą. W trakcie mycia łuski się otwierają, aby mogły w nie wniknąć składniki aktywne zawarte w kosmetykach. Chłodna woda wygładzi pasma.

2. Nie pocieraj włosów ręcznikiem i pozwól im naturalnie wyschnąć. Zrezygnuj z suszarki. Jeżeli się spieszysz i koniecznie musisz przyspieszyć proces, postaw na chłodny nawiew i suszarkę z funkcją jonizacji powietrza. Dzięki temu włosy będą puszyły się znacznie mniej.

3. Możesz zniwelować puszenie się włosów, stosując naturalne oleje. Regularne olejowanie poprawi ich kondycję, stan i zapewni odpowiedni poziom nawilżenia. Oleje to także naturalne filtry przeciwsłoneczne i naturalna ochrona przed czynnikami zewnętrznymi. Dobrze dopasowany olejek nałożony na pasma przed suszeniem czy prostowaniem zabezpieczy je przed gorącem, wygładzi, doda blasku oraz zapobiegnie puszeniu i elektryzowaniu się włosów.

4. Regularnie podcinaj końcówki, ponieważ rozdwojone włosy są słabe, odwodnione, a w efekcie zaczynają się puszyć. Odwiedzaj fryzjera systematycznie, aby zniszczenia nie przedostawały się w wyższe partie włosów. Nie da się scalić rozdwojonych końców.

5. Jeżeli nie dysponujesz jonizującą lub prostującą szczotką, możesz pogłębić problem intensywnym szczotkowaniem. Najlepsze efekty da rozczesywanie włosów drewnianym grzebieniem o szerokim rozstawie zębów. Plastik wzmaga elektryzowanie się.