Niezależnie od tego, czy poddajemy się hennie brwi, zabiegowi rekonstrukcji i przedłużania brwi, czy makijażowi permanentnemu brwi, oczekujemy od linergistki precyzji w nadaniu kształtu naszym łukom brwiowym. Chociaż wiemy, że brwi nigdy nie będą idealnie równe, bo nie pozwala na to anatomia naszej twarzy, mamy nadzieję, że przynajmniej będą zaczynały się i kończyły w tych samych miejscach i na tych samych wysokościach oraz miały podobną grubość i zbliżony kształt. Z pomocą przyjdą nam takie narzędzia jak linijka, suwmiarka i nitka. Jak je stosować i jaką wybrać? Jakie są sposoby na symetryczny brwi?
Linijka, suwmiarka i nitka do brwi – jak je stosować?
Linijka, suwmiarka i nitka do brwi to narzędzia pracy linergistki. Jeżeli czujemy się na siłach, możemy ich używać samodzielnie, ale to wymaga wprawy.
- Wyznaczanie linii pionowych (pomocniczych)
Najpierw linergistka nadaje odpowiedni kształt jednej z brwi. W tym celu wyznacza jej początek, punkt szczytowy i koniec oraz koryguje jej grubość. Jeżeli kształt pierwszej brwi zostanie zaakceptowany, można go odwzorować na drugim łuku. Aby to zrobić, należy określić centralny punkt przestrzeni między brwiami i zaznaczyć go delikatną linią pionową za pomocą kredki. Nad namalowaną brwią można nanieść trzy linie pomocnicze, które będą wyznaczały strategiczne punkty każdej brwi: jej początek, punkt szczytowy i koniec. Następnie z wykorzystaniem suwmiarki lub linijki przenosimy te punkty na drugą brew. Punkt odniesienia stanowi wyznaczona przez nas linia między brwiami. - Wyznaczanie linii poziomych (docelowych)
Zaznaczyliśmy punkt, w którym nasza druga brew się zacznie, do którego będzie się wznosić i w którym się zakończy. Wszystkie te punkty wyznaczają linie pionowe. Czas na linie poziome.
Aby je wyznaczyć, należy sięgnąć po nitkę. Wystarczy urwać kawałek, napiąć szeroko pomiędzy palcami obu rąk, przyłożyć do skóry w miejscu, w którym zaczyna się dolna krawędź brwi, i docisnąć do skóry. Powstały w ten sposób tymczasowy ślad po nitce przetnie się z punktem przecięcia pierwszej linii pionowej, czyli linii początku brwi; należy go zaznaczyć.
Innym, trwalszym sposobem na wyznaczenie tego punktu jest pomalowanie kredką środku nitki. Następnie należy docisnąć ją do skóry i lekko po niej przejechać. W ten sposób uzyskujemy wyraźną linię.
Tą samą czynność powtarzamy z górną krawędzią, punktem szczytowym i końcem. Jeżeli nie mamy pewności, czy równo przyłożyliśmy nitkę do skóry, wszystkie odcinki możemy zmierzyć linijką lub suwmiarką.
Teraz, kiedy wyznaczyliśmy strategiczne punkty łuku brwiowego, możemy zacząć je ze sobą łączyć. Jednocześnie musimy pilnować, aby jego grubość była odpowiednia.
Końcowe poprawki
Łuki brwiowe będą się od siebie minimalnie różnić, ponieważ ludzka twarz jest asymetryczna, ale opisany powyżej sposób pomaga odwzorować drugą brew z ogromną precyzją. Mimo to na zakończenie możemy nanieść drobne poprawki, jeżeli uważamy je za konieczne.
Linijka, suwmiarka i nitka do brwi a podstawowe zasady higieny
Należy wyrzucić raz wykorzystany fragment nitki, a suwmiarkę i linijkę zdezynfekować po każdym użyciu.
Linijka i suwmiarka do brwi – jaką wybrać?
Linijka do brwi, którą stosujemy, powinna być elastyczna: zamiast się łamać, powinna z łatwością dostosowywać się do każdego kształtu twarzy. Dodatkowym ułatwieniem będzie nakładka na nos, która umożliwi precyzyjne wyznaczenie środka brwi, i gumka. Dzięki tej ostatniej linijka stabilnie utrzyma się na głowie i tym samym nie będzie absorbować naszych dłoni; to umożliwi nam skupienie się na malowaniu.
Z kolei suwmiarka do brwi powinna być przede wszystkim łatwa w obsłudze i lekka, aby nie męczyła ręki.
Dodaj komentarz