Oksybrazja, inaczej peeling tlenowo-wodny, wyraźnie poprawia stan skóry już po jednym zabiegu. Na czym polega oksybrazja, dla kogo jest przeznaczona i jakie są przeciwwskazania do jej przeprowadzenia?
Oksybrazja ‒ dla kogo?
Oksybrazja to zabieg, który najczęściej wykonuje się na twarzy, ale równie dobrze można go przeprowadzić na szyi, dekolcie i górnej części pleców. Peeling tlenowo-wodny bardzo skutecznie usuwa z nich zaskórniki i drobne krostki oraz zwęża pory i reguluje wydzielanie sebum. Wspomaga leczenie rozszerzonych naczynek i nadmiernego łojotoku. Ponadto nawadnia i dotlenia, poprawia cyrkulację krwi oraz tonizuje. Redukuje blizny po trądziku, spłyca zmarszczki, usuwa drobne przebarwienia i poprawia koloryt skóry. Wielu dermatologów zaleca go w przypadku trądziku, ponieważ wywołują go bakterie beztlenowe, które giną pod wpływem tlenu wprowadzanego w naskórek.
Lekarze zalecają oksybrazję przy łuszczycy, bo usuwa martwe komórki naskórka i nawilża chorą skórę, a także łupieżu. Kosmetolodzy zaliczają ją do tak zwanych zabiegów bankietowych, ponieważ szybko i bez skutków ubocznych regeneruje skórę i nadaje jej świeży wygląd. Oksybrazja może być wykonywana nawet kilka godzin przed wielkim wyjściem.
Na czym polega oksybrazja?
W przeciwieństwie do mikrodermabrazji diamentowej i peelingu kawitacyjnego (z którymi jest porównywana ze względu na podobne efekty) oksybrazja jest wykonywana praktycznie bezdotykowo. Na początku zabiegu klientka zakłada specjalne okulary ochronne, a następnie za pomocą specjalnego aparatu, który przypomina długopis, kosmetyczka pod ciśnieniem wtłacza w jej skórę tlen. W efekcie obumarłe komórki naskórka zostają niemal oderwane od skóry i usunięte. Chociaż strumień powietrza i tlenu ma prędkość 200 metrów na sekundę, zabieg jest bezbolesny, a dla wielu osób wręcz przyjemny, ponieważ podczas aplikacji tlenu na skórę jest rozpylana mgiełka z soli fizjologicznej, która daje uczucie odświeżenia.
Wiele klientek porównuje zabieg do podmuchu chłodnego powietrza z wilgotnymi drobinkami, który pozostawia na ustach lekko słony smak. Oksybrazji często towarzyszą inne zabiegi pielęgnacyjne, na przykład położenie płatków kolagenowych pod oczy lub aplikacja ampułki z koncentratem pielęgnacyjnym dopasowanym do problemu skóry. Efekt odświeżenia i oczyszczenia cery oraz poprawienia jej kolorytu są widoczne już po pierwszym zabiegu, a na pozostałe trzeba poczekać – jak długo, zależy od rodzaju skóry (na przykład w przypadku cery tłustej do osiągnięcia ostatecznych efektów potrzeba nawet kilku zabiegów w tygodniowych odstępach).
Oksybrazja ‒ przeciwwskazania
Oksybrazja może być wykonywana w przypadku każdego rodzaju cery. Zabieg jest bezpieczny dla kobiet w ciąży, których skóra pod wpływem hormonów stała się wrażliwsza lub przebarwiona. Mimo to są pewne przeciwwskazania do przeprowadzenia oksybrazji: ostre ropne stany zapalne skóry, opryszczka, choroby zakaźne skóry, zapalenie zatok, przeziębienie i podwyższona temperatura.
Oksybrazja ‒ cena
Cena zabiegu waha się w zależności od różnych czynników, takich jak lokalizacja i renoma salonu oraz doświadczenie kosmetyczki, ale ogólnie rzecz biorąc, oksybrazja nie nadwyręży domowego budżetu.
Dodaj komentarz