Kosmetyki do pielęgnacji rzęs stają się coraz bardziej popularne. Kobiety marzą o długich, gęstych i pięknych rzęsach, a najlepszym sposobem na poprawę ich wyglądu jest odpowiednia pielęgnacja. Co wybrać – olejki, odżywki, czy tusze?

Półki w drogeriach uginają się od kosmetyków, które mają za zadanie regenerować, upiększać, wspierać wzrost. Możemy wybierać spośród kosmetyków do pielęgnacji rzęs takich jak: olejki, odżywki, serum, a nawet tusze ze składnikami odżywczymi. Warto wiedzieć, które z nich są najlepsze i co wybrać. Nie wszystkie bowiem spełniają swoje zadanie i poprawiają wygląd naszych rzęs.

Zacznijmy od początku i prześledźmy wady oraz zalety każdego z rozwiązań. To najlepszy sposób na znalezienie idealnego kosmetyku do pielęgnacji rzęs.

Olejowanie rzęs. Czy to działa?

Stosowanie olejków w pielęgnacji rzęs nie jest trudne, o ile wybierzemy ten o lekkiej konsystencji. Niestety wiele z naturalnych olejów jest po prostu bardzo gęstymi produktami i mogą sklejać delikatne, cienkie włoski.

Z tym problemem można poradzić sobie, np. rozcieńczając naturalny olejek do rzęs lżejszym hydrolatem, ale nadal stosowanie takiej mieszanki jest trudne. Wymaga znalezienia jakiegoś aplikatora, którym najczęściej jest np. stara, dokładnie wymyta szczoteczka po tuszu do rzęs.

Może jednak warto poświęcić tyle czasu na przygotowanie olejku i aplikowanie go na rzęsy? Regularne, codzienne olejowanie rzęs może poprawić ich kondycję, ale trzeba wiedzieć, że olejki działają bardzo, bardzo powoli.

Odżywka do rzęs – prosty sposób na piękno

Zdecydowanie najpopularniejszy kosmetyk do pielęgnacji rzęs, po który kobiety sięgają znacznie częściej niż po olejki, to odżywka do rzęs. Jeśli jest dobrze skomponowana, może nawet przyspieszyć ich wzrost.

Jaką odżywkę do rzęs wybrać, żeby być zadowolonym z efektów? Przede wszystkim zwracajmy uwagę na skład, bo to od kompozycji składników zależy działanie serum do rzęs. Im więcej substancji odżywczych, ekstraktów, witamin i składników wzmacniających, tym lepiej. Choć przesada też nie jest dobra. Idealna odżywka do rzęs powinna mieć maksymalne kilkanaście składników.

Ważny jest też aplikator. Odżywki do rzęs to z reguły płynne produkty, które trzeba nakładać u nasady rzęs, aby wchłaniały się wprost w cebulki. Do tego niezbędny jest cienki, precyzyjny pędzelek.

Tusz do rzęs, który maluje i pielęgnuje

Osobną kategorię kosmetyków do pielęgnacji stanowią tusze do rzęs wzbogacone o dodatkowe składniki odżywcze. Ich głównym zastosowanie jest oczywiście makijaż, ale mogą też wspierać naturalny wzrost rzęs. Kto by nie chciał wzmacniać swoich rzęs w trakcie dnia tylko dzięki temu, że maluje je odpowiednią maskarą?

Maskary pielęgnujące stają się coraz popularniejsze. Nie da się jednak całkowicie zastąpić nimi odżywek do rzęs, więc warto stosować oba te kosmetyki.

Jak działa tusz do rzęs, który wzbogacono o składniki odżywcze? Jeśli wybierzemy dobry kosmetyk, to będzie doskonale malował rzęsy – rozdzielał, wydłużał, zagęszczał i dodawał objętości. Przy okazji – wykorzystując to, że rzęsy też wchłaniają składniki odżywcze z zewnątrz – może wspierać ich regenerację, odżywiać, poprawiać nawilżenie i zapewniać ochronę przed różnego rodzaju uszkodzeniami. To dobra alternatywa dla standardowej maskary.