Czy zastanawiałeś się kiedyś, jaki masz kształt twarzy? Może Twoje przyjaciółki mają super ładne fryzury, które przetestowałeś, ale u Ciebie nie wyglądały już tak dobrze? Może to być spowodowane kształtem twarzy i nieodpowiednio dobraną fryzurą. W tym artykule sprawdzisz, czy Twoja fryzura jest odpowiednia do kształtu twarzy i dobierzesz najlepszą dla siebie!

Fryzura dobrana do kształtu twarzy

▶ Owalna twarz

Jest kilka rzeczy, których nie możesz zrobić z włosami, gdy twarz jest owalna, ale ogólnie ten kształt twarzy daje fryzjerom największą swobodę: owalny kształt twarzy to idealna opcja dla większości fryzur. W przypadku kobiet o owalnym kształcie twarzy dobrze wyglądają półdługie fryzury z mocnym cieniowaniem na całej długości. Jedną z fajniejszych propozycji jest też tzw. long bob ze skośną grzywką.

▶ Kwadratowy kształt twarzy

Kiedy masz kwadratowy kształt twarzy, wybierz włosy średniej długości i unikaj przycinania ich do linii szczęki, ponieważ daje to bardziej kwadratowy wygląd. Bardzo szykowne są włosy do ramion, natomiast unikaj uczesań, które sprawiają wrażenie ciężkich. Olivia Wilde i Keira Knightly mają kwadratowe twarze i często wybierają długość włosów nieco dłuższą niż linia żuchwy pod szczęką. Rysy twarzy stają się łagodniejszy, gdy stworzysz na swoich włosach delikatne fale.

▶ Twarz w kształcie serca

Kształt twarzy w kształcie serca jest jak trójkąt, jeśli chcesz podkreślić ten kształt, musisz unikać długości, które rozciągają się na obszar podbródka. Aktorka Reese Witherspoon ma twarz w kształcie serca i jej fryzura zawsze sięga poza spiczasty podbródek. Ładnie wyglądają też uczesania, które mają przedziałek z boku, nie na środku. Dodatkowo na twarzy w kształcie serca świetnie będą prezentować się dłuższe grzywki – na przykład skośne. Luźne fale sprytnie złagodzą ostre rysy podbródka, a loki dodadzą twarzy objętości.

▶ Okrągła twarz

Jeśli masz okrągłą twarz przycięty bob sprawi, że policzki jeszcze bardziej się uwydatnią, a ich krągły kształt zostanie podkreślony. Klasycznym błędem jest przycinanie grzywki, zamiast tworzenia bardziej graficznego kształtu. Aktorka Emma Stone i modelka Gigi Hadid mają okrągłe twarze i uwielbiają włosy o długości nieco pod szczęką. Decydując się na krótką fryzurę, spraw, by była pocieniowana, nieco rozwichrzona i lekko nachodziła na twarz. Jeżeli nie masz bardzo niskiego czoła, dobrym rozwiązaniem będzie nieco asymetryczna grzywka zaczesana na bok.